Desafio Ruta 40: Kolejne podium Rafała Sonika

Po siedmiu miesiącach przerwy Rafał Sonik wraca do gry! Kontuzja nogi nie przeszkodziła mu w zdobyciu podium podczas Desafio Ruta 40. Czy uda mu się utrzymać dobrą formę aż do Rajdu Maroka?

Rafał Sonik - Desafio Ruta 40 RallyZone - Edoardo Bauer; Rafał Sonik Team

Powoli do celu

Ostatniego dnia walki w wyścigu Desafio Ruta 40, żaden z quadowców wolał nie ryzykować. Zawodnicy Nicolas Cavigliasso, Aleksander Maksimow i Rafał Sonik obrali taktykę "wolno, ale bezpiecznie" i dojechali do mety na tych pozycjach, które zajmowali po czterech dniach rywalizacji.

Podium po kontuzji

Próba odrabiania strat nie miałaby żadnego sensu. Nawet treningowego, ponieważ moje kolana i całe nogi są już tak zmaltretowane, że mógłbym tylko zrobić im krzywdę. Na szczęście jest to ból przeciążeniowy, który minie po odpowiednim procesie regeneracji – powiedział Rafał Sonik.

Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata może być z siebie dumny. Wracając do rywalizacji po bardzo skomplikowanej kontuzji (upadek z wydmy na Dakarze) i długiej przerwie niezbędnej do rehabilitacji, przetrwał to, czego nie wytrzymali dobrze przygotowani rywale.

Rajd Maroka

Przed quadowcami jeszcze jedna runda Pucharu Świata – Rajd Maroka (3-9 października). Przed decydującą rundą cyklu, Rafał Sonik wciąż ma realne szanse na podium w klasyfikacji generalnej i utrzymanie pozycji lidera wśród weteranów.

Nie daję się porwać emocjom, ale dobrze jest znów poczuć dreszczyk związany z rywalizacją o czołowe lokaty – przyznał Rafał Sonik.

Wyniki

Wyniki V etapu (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 2:41.51
2. Aleksander Maksimow (RUS) +12.20
3. Rafał Sonik (POL) +17.40

Klasyfikacja generalna (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 21:48.05
2. Aleksander Maksimow (RUS) +1:18.06
3. Rafał Sonik (POL) +2:19.40

Klasyfikacja Pucharu Świata:
1. Aleksander Maksimow (RUS) 77
2. Nicolas Cavigliasso (ARG) 56
3. Kees Koolen (NLD) 51
4. Rafał Sonik (POL) 38
5. Jeremias Goonzalez Ferioli (ARG) 26

Klasyfikacji weteranów FIM:
1. Rafał Sonik (POL) 56
2. Kees Koolen (NLD) 47
3. David McBride (GBR) 28
4. Alejandro Aros (CHL) 23
-. Richard Brewer (NLD) 23

Zobacz również:
REKLAMA