[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Desafio Ruta 40: Kolejne podium Rafała Sonika

Po siedmiu miesiącach przerwy Rafał Sonik wraca do gry! Kontuzja nogi nie przeszkodziła mu w zdobyciu podium podczas Desafio Ruta 40. Czy uda mu się utrzymać dobrą formę aż do Rajdu Maroka?

Powoli do celu

Ostatniego dnia walki w wyścigu Desafio Ruta 40, żaden z quadowców wolał nie ryzykować. Zawodnicy Nicolas Cavigliasso, Aleksander Maksimow i Rafał Sonik obrali taktykę "wolno, ale bezpiecznie" i dojechali do mety na tych pozycjach, które zajmowali po czterech dniach rywalizacji.

Podium po kontuzji

Próba odrabiania strat nie miałaby żadnego sensu. Nawet treningowego, ponieważ moje kolana i całe nogi są już tak zmaltretowane, że mógłbym tylko zrobić im krzywdę. Na szczęście jest to ból przeciążeniowy, który minie po odpowiednim procesie regeneracji – powiedział Rafał Sonik.

REKLAMA

Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata może być z siebie dumny. Wracając do rywalizacji po bardzo skomplikowanej kontuzji (upadek z wydmy na Dakarze) i długiej przerwie niezbędnej do rehabilitacji, przetrwał to, czego nie wytrzymali dobrze przygotowani rywale.

Rajd Maroka

Przed quadowcami jeszcze jedna runda Pucharu Świata – Rajd Maroka (3-9 października). Przed decydującą rundą cyklu, Rafał Sonik wciąż ma realne szanse na podium w klasyfikacji generalnej i utrzymanie pozycji lidera wśród weteranów.

Nie daję się porwać emocjom, ale dobrze jest znów poczuć dreszczyk związany z rywalizacją o czołowe lokaty – przyznał Rafał Sonik.

Wyniki

Wyniki V etapu (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 2:41.51
2. Aleksander Maksimow (RUS) +12.20
3. Rafał Sonik (POL) +17.40

Klasyfikacja generalna (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 21:48.05
2. Aleksander Maksimow (RUS) +1:18.06
3. Rafał Sonik (POL) +2:19.40

Klasyfikacja Pucharu Świata:
1. Aleksander Maksimow (RUS) 77
2. Nicolas Cavigliasso (ARG) 56
3. Kees Koolen (NLD) 51
4. Rafał Sonik (POL) 38
5. Jeremias Goonzalez Ferioli (ARG) 26

Klasyfikacji weteranów FIM:
1. Rafał Sonik (POL) 56
2. Kees Koolen (NLD) 47
3. David McBride (GBR) 28
4. Alejandro Aros (CHL) 23
-. Richard Brewer (NLD) 23

zobacz galerię

Zobacz również:
Dakar 2012 dojechał do mety. Zwycięzcy fetują, przegrani już szykują się na przyszły rok. Polscy fani niestety również tym razem musieli obejść się smakiem. Na zwycięstwo lub kolejne podium poczekamy co najmniej do przyszłego roku.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij