[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Desafio Ruta 40: Kolejne podium Rafała Sonika

Po siedmiu miesiącach przerwy Rafał Sonik wraca do gry! Kontuzja nogi nie przeszkodziła mu w zdobyciu podium podczas Desafio Ruta 40. Czy uda mu się utrzymać dobrą formę aż do Rajdu Maroka?

Powoli do celu

Ostatniego dnia walki w wyścigu Desafio Ruta 40, żaden z quadowców wolał nie ryzykować. Zawodnicy Nicolas Cavigliasso, Aleksander Maksimow i Rafał Sonik obrali taktykę "wolno, ale bezpiecznie" i dojechali do mety na tych pozycjach, które zajmowali po czterech dniach rywalizacji.

Podium po kontuzji

Próba odrabiania strat nie miałaby żadnego sensu. Nawet treningowego, ponieważ moje kolana i całe nogi są już tak zmaltretowane, że mógłbym tylko zrobić im krzywdę. Na szczęście jest to ból przeciążeniowy, który minie po odpowiednim procesie regeneracji – powiedział Rafał Sonik.

Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata może być z siebie dumny. Wracając do rywalizacji po bardzo skomplikowanej kontuzji (upadek z wydmy na Dakarze) i długiej przerwie niezbędnej do rehabilitacji, przetrwał to, czego nie wytrzymali dobrze przygotowani rywale.

Rajd Maroka

Przed quadowcami jeszcze jedna runda Pucharu Świata – Rajd Maroka (3-9 października). Przed decydującą rundą cyklu, Rafał Sonik wciąż ma realne szanse na podium w klasyfikacji generalnej i utrzymanie pozycji lidera wśród weteranów.

Nie daję się porwać emocjom, ale dobrze jest znów poczuć dreszczyk związany z rywalizacją o czołowe lokaty – przyznał Rafał Sonik.

Wyniki

Wyniki V etapu (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 2:41.51
2. Aleksander Maksimow (RUS) +12.20
3. Rafał Sonik (POL) +17.40

Klasyfikacja generalna (FIM):
1. Nicolas Cavigliasso (ARG) 21:48.05
2. Aleksander Maksimow (RUS) +1:18.06
3. Rafał Sonik (POL) +2:19.40

Klasyfikacja Pucharu Świata:
1. Aleksander Maksimow (RUS) 77
2. Nicolas Cavigliasso (ARG) 56
3. Kees Koolen (NLD) 51
4. Rafał Sonik (POL) 38
5. Jeremias Goonzalez Ferioli (ARG) 26

Klasyfikacji weteranów FIM:
1. Rafał Sonik (POL) 56
2. Kees Koolen (NLD) 47
3. David McBride (GBR) 28
4. Alejandro Aros (CHL) 23
-. Richard Brewer (NLD) 23

zobacz galerię

Zobacz również:
Poniżej garść ciekawostek dotyczących rajdu Dakar. Czy wiecie, że kobiety na motocyklach były obecne od samego początku? Kto jest żywą legendą rajdu? Czy można pustynię pokonać na skuterze?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij