Distinguished Gentleman's Ride 2018

30 września 2018 roku zapraszamy na kolejną edycję The Distinguished Gentleman's Ride.

Luciano_Consolini

Historia The Distinguished Gentleman's Ride rozpoczęła się sześć lat temu, w 2012 roku, w Sydney. Organizatorzy pierwszej edycji doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również przyczynkiem do realizacji szczytnego celu jakim jest walka z nowotworem. W ten sposób narodził się The Distinguished Gentleman's Ride. Przez sześć lat impreza rozrosła się tak bardzo, że ubiegłoroczna edycja zawitała do 581 miast rozsianych po całym świecie.

Z roku na rok projekt zrzesza coraz większą ilość osób, tym samym zbierając coraz to większe fundusze przeznaczone na walkę z rakiem prostaty. W zeszłym roku prawie 94 000 uczestników biorących udział w 92 krajach na całym świecie, zebrało kwotę ponad 4,85 mln dolarów. Wszystkie środki są przeznaczone na promocję zdrowia mężczyzn.

 

Distinguished Gentleman's Ride

 

DGR to święto miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. To jednak nie wszystko. Ideą rajdu jest to, by biorący w  nim udział motocykliści wyglądali na  prawdziwych dżentelmenów. Dlatego uczestnicy powinni być ubrani w eleganckie stroje (koszule i garnitury). Dopracowany w najdrobniejszym szczególe wygląd, ma za zadanie skończyć ze stereotypowym postrzeganiem motocyklistów. 

Aby wziąć udział w imprezie, musisz zarejestrować się na stronie:
www.gentlemansride.com wybierając właściwe miasto, na przykład Wrocław. Skąd takie zamieszanie? Wszystko po to, by uniknąć chaosu na trasie. Informacje o przebiegu trasy i miejscu zbiórki nie będą podane publicznie!

 

Uwaga Wrocławianie!

Po imprezie firma Unikat Motorworks (z ul.Skarżyńskiego 13 we Wrocławiu) zaprasza na podsumowujący piknik, który rozpocznie się punktualnie o godzinie 13:30. Podczas pikniku gościem specjalnym będzie Michał Zygmunt - gitarzysta i kompozytor zafascynowany odkrywaniem dawnych światów. Najbardziej stylowi motocykliści i motocyklistki zostaną nagrodzeni upominkami od firmy - 79 Point Classic Motorcycle Clothing.

Więcej informacji o wrocławskiej edycji DGR znajdziecie na profilu Facebookowym wydarzenia i Instagramie

 

 

Zobacz również:
REKLAMA