Diverse oficjalnym partnerem Rajdu Dakar 2020.

Duust Rally Team startuje w Rajdzie Dakar 2020, a jego sponsor - polska marka odzieżowa Diverse zostaje oficjalnym partnerem rajdu.

Motor Presse Polska

Dust Rally Team to polski zespół rajdowy obsługujący zawodników z całego świata rajdów i maratonów pustynnych. Działa od 2014 roku i w tym czasie przygotował do startów ponad 40 zawodników. Największym sukcesem zespołu był debiutancki start Australijczyka Tobiego Price, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2015.

Od 2019 oficjalnym sponsorem zespołu Duust Rally Team jest polska marka odzieżowa Diverse /Diverse Extreme Team/, która została niniejszym oficjalnym partnerem rajdu. Uzyskanie tytułu "Dakar Technical Partner" oznacza, że firma z polski została oficjalnym producentem odzieży Dakar 2020.


Motor Presse Polska

 

Zespół Duust Rally Team rozpocznie nadchodzący sezon udziałem w 42. edycji Rajdu Dakar, która odbędzie się w dniach 5 -17 stycznia i po raz pierwszy rozegrana zostanie na terenie Arabii Saudyjskiej.

Jeśli wierzyć organizatorom, nowa trasa będzie wyjątkowo ekstremalna. Określono ją nawet mianem jednej z najtrudniejszych edycji w historii imprezy. Zawodnicy ścigać się będą w 12 etapach biegnących przez bardzo urozmaicone tereny Arabii Saudyjskiej.

Decydujące fazy rajdu rozegrane zostaną w okolicach trzech miast – Jeddah, Riyadh i Qiddiya , a na trasie spodziewać się można wydm, kanionów i dzikich terenów górskich.

Motor Presse Polska

 

W skład teamu Duust Rally Team wchodzą:

Jacek Bartoszek / Polska – motocykl KTM Rally Replica 450
Paweł Otwinowski / Polska – kład Yamaha Raptor 700
Ben Young / Australia – motocykl KTM Rally Replica 450
Abdullah Al Shatti / Kuwejt - motocykl KTM Rally Replica 450
Mohammed Balooshi / ZEA - motocykl KTM Rally Replica 450
Francisco Arredondo / Guatemala - motocykl KTM Rally Replica 450
Arunas Gelazninkas / Litwa - motocykl KTM Rally Replica 450

Więcej o działaniach teamu znajdziesz na profilu Diverse Extreme Team oraz na Facebooku i Instagramie

Motor Presse Polska

zobacz galerię

Zobacz również:
Drugi ze zjazdów gwiaździstych na Jasnej Górze odbędzie się, ale w mocno ograniczonym zakresie. Powód – na pierwszy, organizowany przez Rajd Katyński przyjechało pięć razy więcej uczestników niż zadeklarował organizator.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA