Dni motocyklisty vol. 2

W dniu 15 lipca Automobilklub Wielkopolski wychodząc na przeciw motocyklistom zorganizował dla nich „Dzień Motocyklisty”. Była to pierwsza edycja „Dnia Motocyklisty”, którego założeniem jest umożliwienie poruszającym się na co dzień po drogach publicznych motocyklistom, konfrontowanie swoich umiejętności oraz korygowanie nieprawidłowych nawyków.

W pełni bezpiecznych warunkach pod okiem doświadczonych instruktorów można było nie tylko doskonalić jazdę, ale również podczas wykładu wprowadzającego poznać arkana poruszania się po jedynym w Polsce torze wyścigowym. Potrzebę organizacji takich akcji najlepiej odzwierciedla frekwencja motocyklistów, bowiem do Poznania przyjechało blisko 70 osób z całej Polski.

Zbigniew Gierwazik uczestnik „Dnia Motocyklisty”: Dzisiejsza impreza moim zdaniem była bardzo udana. Fajna atmosfera, kompetentni instruktorzy (A. Wajda i J. Molik), pogoda dopisała czego więcej chcieć? No może mniejszego zainteresowania lub większej ilości instruktorów, ponieważ częstotliwość wyjazdów na nitkę toru trochę za mała. Moim zdaniem wielu motocyklistów może na takich spotkaniach wyeliminować złe nawyki, które nabyli w pierwszym okresie nauki jazdy. Instruktorzy świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę, jednak mniejsze grupy- ok. 5-6 osób pozwoliłyby im zauważyć i przedyskutować indywidualne błędy i sposób ich unikania.
Wszystkich motocyklistów, zarówno tych początkujących, jak i tych już trochę pewniej czujących się na swoich dwóch kółkach serdecznie zapraszamy na dodatkowy „Dzień Motocyklisty” już 22 lipca 2009 r.

Zobacz również:
REKLAMA