Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Do trzech razy sztuka...

... mówi mądrość ludowa. W Turcji widocznie jest inaczej, bo Kenan Sofuoglu trzy razy próbował wyprzedzić Joana Lascorza w czasie wyścigu SSP na torze Misano.

W San Marino w ostatnią niedzielę czerwca (27) wraz z MŚ SBK rozegrano VIII rundę MŚ kategorii SuperSport. Tu przez 7 lat a rzędu rządziła Honda. Dopiero w zeszłym roku fabryczny team Ten Kate musiał uznać wyższość Yamahy, na której tytuł mistrzowski wywalczył Cal Crutchlow. W tym roku ludzie z Ten Kate mają więc nadzieję na odzyskanie tytułu.

Na zwycięstwo tej rundy zęby ostrzył sobie Michele Pirro właśnie z HANNspree Ten Kate Honda, który startował z pole position. Jego teamowy kolega - mistrz sprzed trzech lat - Kenan Sofuoglu startował z drugiej linii. Niemniej pierwszym liderem wyścigu został jadący na Kawasaki Lascorz. Jednak nie nacieszył się tym długo. Już wdrugimzakręcie pięknie go objechał Gino Rea na Hondzie (Intermoto Czech). Jeździec zielonych szybko mu się zrewanżował. Pogodził ich jadący dziwnym (ale skutecznym) torem jazdy Eugene Laverty (Parkalgar Honda).

Emocji nie brakowało - na 4. okrążeniu Michele Pirro uderzył w tylne koło maszyny Gino Rea'i. Obaj poszli ślizgiem. To uspokoiło sytuację w czołówce stawki. Zrobiło się nudnawo. Wynik wyścigu bardzo chciał zmienić Kenan Sofuoglu. Dwa okrążenia pod rząd na tym samym zakręcie próbował wyprzedzić Lascorza i dwa razy kończył na poboczu... Kenan uczy się na błędach - na następnym kółku zaatakował jeden zakręt dalej i... skończył na poboczu. W Turcji chyba obowiązuje do czterech razy sztuka, ale nie było nam dane się o tym przekonać.
Po tych próbach wyścig mocno się uspokoił. Nieco emocji dostarczył startujący z dziką kartą Tamburini na Yamasze R6 oraz jeżdżący pięknymi slajdami Chaz Davies (Triumph Daytona 675).

Na mecie w kolejności zameldowali się: Laverty, Lascorz, Sofuoglu. Czwarty dojechał Davies, a tuż za nim na metę wpadł Tamburini.

W generalce liderem został Laverty. Ma trzy punkty przewagi nad Sofuoglu oraz trzynaście nad trzecim Lascorzem.Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij