Doktor po raz 9

Mimo iż to nie Valentino, a Casey Stoner zwyciężył na torze Sepang w Malezji to właśnie Rossi był tego dnia najszczęśliwszym człowiekiem.

Doktor kończąc wyścig na trzecim miejscu zapewnił sobie dziewiąty tytuł Mistrza Świata w swojej 13-letniej karierze. Mało tego Valentino nie zamierza wybierać się na emeryturę i choć rośnie mu ogromna konkurencja w postaci Jorge Lorenzo, Daniela Pedrosy, Caseya Stonera czy też obiecującego Bena Spiesa, (który do MotoGP przejdzie w przyszłym sezonie) Włoch zawalczy jeszcze o niejedno trofeum. Gratulujemy Valentino kolejnego mistrzostwa, podziwiamy ogromny talent i czekamy na kolejne zwycięstwa.

Wyścig na torze Sepang w Malezji zawodnicy ukończyli w kolejności:

1.  Casey Stoner
2.  Dani Pedrosa
3.  Valentino Rossi
4.  Jorge Lorenzo
5.  Nicky Hayden
6.  Chris Vermeulen
7.  Toni Elias
8.  Marco Melandri
9.  Loris Capirossi
10. Mika Kallio

Dużą szansę na utrzymanie drugiej pozycji i zdobycie vice-mistrzostwa ma zespołowy kolega Rossiego, Jorge Lorenzo, któremu wystarczy zdobyć jeden punkt aby nie wyprzedził go świetnie spisujący się Casey stoner (dwa zwycięstwa z rzędu i podium w pierwszym wyścigu po przerwie), który już zepchnął Daniego Pedrosę z podium w generalce. Ostatni wyścig odbędzie się 8 listopada.


Zobacz również:
REKLAMA