Drogowi bandyci. WORD ujawnia szokujące nagrania z pojazdów egzaminacyjnych

Spektakularny przykład drogowej patologii, zarejestrowanej kamerami pojazdów egzaminacyjnych, zaprezentował na swoim profilu radomski WORD. Obrazy budzą trwogę.

WORD Radom WORD Radom

Każdy egzamin przeprowadzany przez WORD, rejestrowany jest kilkoma kamerami na wypadek późniejszych wątpliwości co wyniku i błędów popełnionych przez kursanta. Nie jest tajemnicą, że zgromadzony materiał video jest także bogatą dokumentacją dowodową przeciwko kierowcom, którzy widząc "elkę" nagminnie popełniają wykroczenia. Trudno stwierdzić skąd bierze się ta ogromna niechęć do osób starających się o uprawnienia do kierowania. W końcu każdy kierowca (no, prawie każdy) chodził kiedyś na kurs i starał się o prawo jazdy.

Jest jednak grupa kierowców, którzy na widok "elki" ostentacyjnie łamią przepisy – wyprzedzają, zajeżdżają drogę, czy nawet bezsensownie trąbią. Ktoś w radomskim WORDzie nie wytrzymał i opublikował film, na którym widać z jak patologicznymi sytuacjami muszą mierzyć się osoby zdające egzamin na prawo jazdy.

Omijanie samochodu, który zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa pieszym, przejeżdżanie pieszym niemal po stopach, a nawet drastycznie wyglądające potrącenie – to niestety codzienność. Takie sytuacje nie tylko mrożą krew w żyłach, ale każą się zastanowić w jaki sposób sprawcy tych elementarnych wykroczeń zdobyli prawo jazdy. Bo na pewno nie na kursach.

REKLAMA