[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Droższe egzaminy na prawo jazdy

Oprócz zmiany przepisów egzaminacyjnych i wprowadzenia nowych kategorii na prawo jazdy w nowy roku czeka nas niestety podwyżka stawek za egazminy na prawo jazdy.

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministerstwa Transportu kategoria A nie będzie już kosztować 162 zł. Teraz za prawo do zdawania egzaminu na prawo jazdy kategorii A/A1/A2 trzeba będzie zapłacić łącznie 210 zł (30 zł za egzamin teoretyczny i 180 zł za egzamin praktyczny). Do tej pory był to koszt 162 zł (22 zł za teorię i 140 zł za praktykę). egzamin na kategorię AM będzie kosztował łącznie 170 zł (znów 30 za teorię i 140 za praktykę). Zdrożeją też pozostałe egzaminy: B będzie kosztować 170 zł (30 + 140 zł), a przykładowe D - 230 zł. Więcej zapłacimy też za wydanie prawa jazdy. Do tej pory kosztowało to 84 zł, a teraz będzie kosztować równiutką stówkę. Tak jak wspominaliśmy na szczęście Ci którzy przed 19 stycznia 2013 skończą 18 lat nie będą musieli się martwić o prawko na skutery i motorowery. Taka podwyżka to przykra wiadomość na święta, ale dajemy znać wcześniej żebyście mogli odłożyć w skarpetę trochę więcej kasy już teraz:). Rozporządzenie najprawdopodobniej wejdzie w życie równocześnie z z nowymi kategoriami prawa jazdy określonymi w art. 139 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami, czyli 19 stycznia 2013 r.

REKLAMA
Zobacz również:
Piękne hostessy, najnowsze maszyny i cała masa atrakcji. W miniony weekend (1-3.03) odbyła się druga edycja targów Warsaw Motorcycle Show 2019.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij