Druga runda Mistrzostw Europy EMX65 i EMX85 pojedzie w Gdańsku

5 i 6 czerwca w Gdańsku na torze przy ul. Starogardzkiej wystartują najmłodsi adepci motocrossu, którzy ścigać się będą w drugiej rundzie Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej. Mimo młodego wieku zawodników, będzie to widowisko pełne sportowej adrenaliny!

Orlen MX MP
Mistrzostwa Europy i Puchar Europy Kobiet Ceszyn 2016.

Po rozluźnieniu obostrzeń covidowych pełną parą ruszył sezon sportowy. Już w pierwszy czerwcowy weekend, Gdański Auto Moto Klub zorganizuje drugą rundę Mistrzostw Europy strefy północno-wschodniej.

Pierwsza odsłona odbyła się na Ukrainie, gdzie reprezentant Polski Michał Psiuk zwyciężył w klasie EMX65. Mamy nadzieję , że uda mu się powtórzyć sukces na torze w Gdańsku.
Natomiast w kategorii EMX85 najlepiej z polskich zawodników zaprezentował się Bartosz Jaworski, który zajął 5 miejsce. Niestety wśród kadrowiczów zabraknie reprezentanta GAMK Piotra Kajrysa, który na Ukrainie doznał kontuzji, wykluczającej z rywalizacji w drugiej rundzie.

motocross plakatMat. prasowe

Zawody Mistrzostw Europy uzupełni rywalizacja Mistrzostw Polski w Motocrossie ORLEN MXMP w klasie MX Open oraz zawody dla amatorów o Puchar Prezesa PZM ZO Gdańsk.

Klasa MX Open to najmocniejsze motocykle i najlepsi zawodnicy startujący aktualnie w Mistrzostwach Polski. Na starcie sezonu 2021 każdy jest ciekawy otwarcia rywalizacji oraz kondycji riderów po długiej przerwie.

Pierwsze zawody na pewno zweryfikują efekty zimowych treningów, a każdy wywalczony punkt może pomóc zbudować pewność zawodnika do dalszej rywalizacji. W tej klasie walka zawsze toczy się do ostatniego okrążenia, co dla kibiców oznacza wspaniałe widowisko.

- Jeżeli jeździsz crossem hobbystycznie i chcesz wystartować przy dopingu swoich przyjaciół, zgłoś się do GAMK i wystartuj w profesjonalnie przygotowanych zawodach, które organizujemy w sobotę - zachęca Paweł Kurajk z GAMK.

Gdański tor to jeden z najbardziej wymagających i widowiskowych obiektów w Polsce, który gościł kilkukrotnie zawody cyklu Motocross of European Nations, Mistrzostwa Świata w Quadcrossie, Mistrzostwa Europy w Motocrossie oraz wielokrotnie zawody rangi Mistrzostw Polski.

Na zawodach obowiązuje reżim sanitarny zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów. Organizatorzy proszą o zachowanie 1,5 m. dystansu, a w miejscach wrażliwych o stosowanie maseczek.

Harmonogram

Sobota: 13:00
wyścigi MX Amator
wyścigi kwalifikacyjne EMX65 EMX85

Niedziela: 12:00
wyścigi ORLEN MXMP MXOPEN
wyścigi finałowe EMX65 EMX85

Miejsce:
Gdańsk - okolice ul. Starogardzkiej

Bilety:
20 zł - bilet dwudniowy (bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wstępu w niedzielę), dzieci oraz osoby niepełnosprawne wstęp za darmo.

Wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/376253193674211

Szczegółowy harmonogram zawodów:
https://pzm.pl/pliki/zg/motocykle/20210605-06-neemx6585-gdansk_harm.pdf

Zobacz również:
REKLAMA