Ducati 1199 Panigale Superleggera warte 200 tysięcy złotych!

Ducati oficjalnie zaprezentowało swój najnowszy pocisk wyścigowy. Limitowana seria 500 sztuk superlekkiego suberbike'a bedzie kosztowała ponad 200 tysięcy i trafi tylko do wybranych.

Panigale Superleggera będzie wyprodukowane tylko w limitowanej serii 500 sztuk, a możliwość kupienia tego motocykla będą mieli tylko wytypowani i wybrani przez samo Ducati klienci.
Sam motocykl ma być superlekkim przecinakiem z nawyższym stosunkiem mocy do masy w motocyklu seryjnym (1,29 KM/kg). Na suchu Superleggera ma ważyć 155 kg, a gotowy do jazdy jedynie 177 kg co przy mocy w okolicy 200 KM (Ducati zapowiada nawet odrobinę więcej) jest imponującym wynikiem.

Wszystko to za sprawą procesu odchudzającego szczatkowej ramy monocoque i kół (teraz będą z magnezu), całej rzeszy tytanowych elementów, które zastąpią stal i oczywiście sporej ilości carbonu, z którego ulepione są nie tylko owiewki, ale też rama pomocnicza. Dodatkowo Ducati będzie oferować jeszcze pakiet wyścigowy, czyli kompletny wydech Akrapovicia, który jeszcze odchudzi o 2,5 kg i wzmocni o 5 KM Superleggerę. sam motocykl oczywiście jest wyposażony w zaawansowaną elektronikę pochodzącą ze "zwykłego" Panigale R plus nowy system "wheelie control", zawieszenia Ohlinsa z tytanową sprężyną w amortyzatorze i hamulce Brembo M50 Monobloc. Różne źródła podają różne ceny gdyż Brytyjczycy upierają się przy 54 000 funtów co dałoby kwotę ponad 260 000 zł, ale Amerykanie podają kwotę na poziomie 65 000 dolarów czyli około 200 000 zł. Jakby nie patrzeć cena jest zawrotna.

Zobacz również:
REKLAMA