Ducati 1299 Panigale Final Edition - Poznajcie mr Italię / UPDATE

Ducati zaprezentowało ostateczną edycję Panigale 1299 w pięknych włoskich barwach. Kiedy pojawi się następca?

Ducati Panigale Final Edition Ducati
Ducati 1299 Panigale Final Edition

Już jakiś czas temu pojawiły się informacje że Ducati pracuje nad nowym sportowym motocyklem na bazie silnika V4, a nie tak jak dotychczas V2. Ta zmiana to duży przeskok dla Ducati, ale włosi mają w tym doświadczenie bowiem tego typu silniki pracują w maszynach MotoGP.

W związku z pojawieniem się w nieodległej przyszłości Superbike'a V4, Ducati postanowiło godnie pożegnać dotychczasowy model Panigale w wyjątkowy sposób. Tym sposobem jest właśnie Final Edition flagowego Superbike'a (nie licząc limitowanej Superleggery) w pięknych, włoskich barwach. Seria ma być oczywiście numerowana, choć nie wiadomo nic na temat limitowania tego modelu. Czym będzie się różnić od zwykłej? Przede wszystkim malowaniem, numerowaniem, pełnym (dosłownie pełnym) możliwym pakietem elektroniki. Będzie miał też topowe zawieszenia Ohlinsa i hamulce Brembo, a także oprogramowanie pochodzące od maszyn MotoGP. Drobne zmiany w silniku i kompletny układ wydechowy Akrapovica ma sprawić, że FE będzie nieco lżejszy od zwykłego (179 kg na sucho - to wciąż więcej niż Panigale R czy oczywiście Superleggera), a na hamowni silnik Panigale Final Edition ma wykręcać 209 KM przy 11 000 obr/min.

Oczywiście specjalna edycja będzie swoje kosztować. Obstawiamy że około cena będzie oscylować wokół 140 - 150 000 zł, czyli więcej niż Panigale 1299 S i mniej niż Panigale 1199 R.

UPDATE: Ducati 1299 Panigale Final Edition będzie kosztować 179 000 zł!

W galerii powyżej znajdziecie ogromny pakiet zdjęć tego modelu.

Zobacz również:
REKLAMA