Ducati Hypermotard RVE trafi do produkcji seryjnej

Zaprezentowany w ubiegłym roku na potrzeby Concorso d’eleganza Ducati Hypermotard w wydaniu RVE trafi do produkcji seryjnej. To specjalna wersja Hypermotarda 950 z dodatkowymi akcesoriami i w unikatowym malowaniu.

Ducati Hypermotard RVE Ducati
Ducati Hypermotard RVE

Stworzony przez Ducati Design Center Hypermotard RVE na potrzeby konkursu Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2019 wyglądał naprawdę czadersko. Inspirowane ulicznym grafitti malowanie pasowało do chuligańskiego stylu samego Hypermotarda jak ulał, podobnie jak dwukolorowe koła i akcesoryjna pokrywa sprzęgła. Pisaliśmy o tym, że ten motocykl można było nawet wygrać w specjalnym konkursie organizowanym przez Ducati pod koniec ubiegłego roku, jako jedyny i wyjątkowy.

Jak widać jednak „prototyp” czy też customowa wersja Hypermotarda 950 stworzona na potrzeby Concorso d’Eleganza spodobała się w Ducati na tyle, że góra podjęła decyzję o produkcji seryjnej wersji RVE w tym specjalnym malowaniu. Na szczęście wyjątkowość tej wersji nie polega tylko na unikatowym malowaniu „Grafitti”, które wymaga sporo pracy, jak przy aerografie. Do standardowo wyposażonego Hypermotarda, w wersji RVE dołączy quickshifter DQS Evo +/- z możliwością zmian biegów w górę i w dół (to coś czego brakowało nam gdy testowaliśmy zwykłego Hypermotarda 950). Oprócz tego podobnie jak standardowa wersja będzie wyposażony w kontrolę wheelie, kontrolę slajdu (poślizgu), kontrolę trakcji i ABS na zakręty Boscha. To sprawia że wersja RVE stanie pomiędzy standardowym wydaniem, a najbardziej wyczynową wersją SP, wyposażoną dodatkowo w zawieszenia Ohlinsa i kute koła Marchesini.

Ducati Hypermotard RVE trafi do sprzedaży najprawdopodobniej już w lipcu, ale jeszcze nie wiadomo kiedy będzie dostępny w Polsce.

Zobacz także: Nasz test Ducati Hypermotard 950

Ducati Hypermotard RVEDucati
Ducati Hypermotard RVE
REKLAMA