Ducati Monster 25 Anniversario - ćwierć wieku Monstera

Drodzy państwo czapki z głów. Oto z okazji ćwierćwiecza Monstera na salony wjeżdża wyjątkowy Ducati Monster 1200 25o Anniversario.

Ducati Monster 1200 25 Anniversary Ducati
Ducati Monster 1200 25 Anniversary

Ducati ma ostatnio sporo do powiedzenia jeśli chodzi o limitowane, czy też ekskluzywne wersje swoich motocykli. Co jakiś czas wyszukuje kolejną rocznicę lub okazję dla stworzenia wyjątkowych wersji Ducati. Teraz jednak okazja jest nie byle jaka - 25-lecie Monstera to rocznica modelu, który właściwie uratował markę Ducati.

Monster miał swoją premierę 5 marca 1993 roku w wersji 900. Od tego czasu w rodzinie monsterów pojawiło się sporo kolejnych modeli, przez 600, 696, 920, 1100 po najświeższe 821, 796 czy 1200. To właśnie ten ostatni dostąpił zaszczytu posłużenia za bazę wersji rocznicowej.

Monster 1200 25o Anniversario z technicznego punktu widzenia nie różnie się znacznie od standardowej wersji. Różnicę robią detale w postaci karbonowych błotników i osłony stacyjki, magnezowych kół Marchesini, sporej ilości elementów z frezowanego aluminium, specjalnego rocznicowego siedzenia. Do tego dochodzą drobiazgi w postaci specjalnych klamek, miniowiewki, malowanej na złoto ramy, amortyzatora skrętu Ohlinsa, czy specjalnego rocznicowego pokrowca. No i nie sposób zapomnieć o malowaniu Tricolore, czyli w barwach włoskiej flagi, oraz specjalnej tabliczki z numerem seryjnym.

Monster Anniversario będzie limitowany do 500 sztuk i pojawi się w salonach dopiero we wrześniu. Zamawiać można już, a pierwsza okazja żeby go zobaczyć to startujący w przyszłym tygodniu World Ducati Week 2018 we włoskim Misano. Cena nie jest jeszcze znana.

Zobacz również:
REKLAMA