[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Ducati Multi... Hyperstrada i Diavel Strada w 2013?

Nie jesteśmy pewni czy zaprezentowane Hyperstrada i Diavel Strada to tylko wariacje na temat, czy może Ducati rzeczywiście zamierza sprzedawać takie motocykle. Może być ciekawie.

Oba motocykle: Diavel i Hypermotard są dość radykalne i trudno nazwać je maszynami turystycznymi nie tylko ze względu na brak szyby i kufrów. To po prostu motocykle do zabawy i mają zupełnie inne przeznaczenie. W Ducati jednak chyba upierają się przy innej opinii i dlatego pokazali takie ciekawostki. Samo pojawienie się odświeżonego hypermotarda nie wystarczyło Ducati więc postanowili nieco nas zszokować pokazując krzyżówkę Multistrady z Hypermotardem i... turystycznego Diavela.

Diavel Strada to wciaż ten sam Diavel, tyle że z turystyczną szybą, wyższą kierownicą, podgrzewanymi manetkami, turystycznym siedzeniem, oparciem dla pasażera, kuframi i przystosowanymi do turystycznej jazdy podnóżkami pasażera. Hmm, co autor miał na myśli nie wiemy, ale w tym szaleństwie może być metoda.

Hyperstrada to zaś wariacja na temat turystycznego Hypermotarda, czyli tańszej i uboższej wersji piekielnie drogiej Multistrady. Nowy Hypermotard dostał nowy silnik Testastretta 11° o pojemności 821 cm3 generujący 110 KM i 103 Nm. Dzięki temu teraz przeglądy serwisowe mają odbywać się co 15 000, a duże co 30 000 km. odświeżony został też wygląd, a w elektronice pojawiły się trzy mapy silnika i 8-stopniowa kontrola trakcji. Cały motocykl ma ważyć 204 kilogramy.  Hyperstrada ma być takim właśnie Hypermotardem z kuframi bocznymi w standardzie, 20 mm wyższą kierownicą, szybą i wygodniejszym siedzeniem. Ma mieć też bardzie turystyczne zawieszenia, a tylny amortyzator ma dysponować pełną regulacją. Ceny nie są oczywiście znane. Wygląda to nie najgorzej, ale nigdy byśmy się nie spodziewali, że Ducati pójdzie w tym kierunku, zwłaszcza w przypadku odpałowego Diavela i zabawkowego Hypermotarda.

zobacz galerię

Zobacz również:
Już w przyszłym roku, w salonie Seata oprócz samochodów zobaczycie również jednoślad - Seat e-Scooter.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA