Ducati Multistrada V4 Pikes Peak 2022. Zdjęcie szpiegowskie, wyposażenie, cena

Zaskakująca wersja Multistrady V4 pojawiła się na drogach w okolicach fabryki Ducati w Borgo Panigale. Motocykl ma 17-calowe koło z przodu i monowahacz. Czy to zapowiadana wersja Pikes Peak?

Ducati Multistrada 1200 Pikes Peak Ducati
  • Multistrada V4 z 17-calowym kołem z przodu i monowahaczem pojawiła się na drogach w pobliżu fabryki Ducati.
  • Ducati kilka miesięcy temu złożyło papiery dotyczące wersji Pikes Peak.
  • Wygląda na to, że sportowa wersja Multi dostanie zatem monowahacz. Lubimy to, ale mniej lubimy cenę.

REKLAMA

REKLAMA

Miesiąc temu informowaliśmy, że Ducati złożyło w amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dokumentację dotyczącą najbardziej sportowej wersji modelu Multistrada V4 – Pikes Peak. Choć udział motocykli w tek kultowej imprezie został zawieszony po śmierci Carline'a Dunne'a w 2019 roku, producent miał zdecydować się na stworzenie tej wersji w hołdzie dla legendarnego zawodnika.

Przeczytaj także: Ducati szykuje Multistradę Pikes Peak.

Na stronie moto.it pojawiło się szpiegowskie zdjęcie motocykla testowego w niespotykanej dotąd konfiguracji. Z przodu wyraźnie widać 17-calowe koło, zaś z tyłu – monowahacz. Jak pamiętamy, standardowa wersja Multistrady V4 ma wahacz obustronny. Dodatkowo, przednie koło testowego motocykla wyposażone zostało w radialne zaciski Brembo Stylema, podobne do tych z modelu Streetfighter V4, 330-milimetrowe tarcze i nieco inny błotnik.

W kwestii zawieszenia trudno powiedzieć cokolwiek pewnego, ale, biorąc pod uwagę dotychczasowe wersje Pikes Peak, niemal na pewno trafił tutaj zawias Ohlins. Do napędu motocykla wykorzystano czterocylindrowy silnik widlasty Granturismo o mocy 170 KM przy 10 500 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 125 Nm przy 8750 obr/min.

Testowy motocykl pomalowany jest nieco inaczej niż można by się spodziewać po Pikes Peak, ale kładziemy to na karb chęci zamaskowania testówki. Dotychczasowe wersje malowane były na biało-czerwono-czarno. Trudno dziś wyrokować o dokładnej cenie sportowej wersji – szacujemy, że kosztować będzie około 120 000 zł. Motocykl pojawi się zapewne pod koniec roku jako model 2022.

Zobacz również:
Milwaukee pracuje nad kompresorem, którego zadaniem będzie wspomaganie widlastych dwójek. Nie wiadomo na razie czy rozwiązanie to znajdzie się w standardowym wyposażeniu, czy może dostępne będzie jako akcesorium.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA