Ducati Panigale i MV Agusta F3 na oponach Pirelli

Jak podaje Pirelli w oficjalnym komunikacie nowości MV Agusty i Ducati będą seryjnie wyposażone w sportowe opony Diablo Rosso. Obie maszynki różnią się charakterem i do każdej z nich dedykowany jest inny rodzaj opon.

MV Agusta F3 będzie seryjnie wyjeżdżać z fabryki na komplecie Diablo Rosso Corsa w rozmiarach 120/70 - przód i 180/55 - tył. Oczywiście obie 17-calowe. F3 jako mniej agresywna i wściekła alternatywa dla F4 bez wątpienia da sobie radę na bardziej uniwersalnej mieszance jaką oferuje Rosso Corsa.

Ducati 1199 Panigale już nie będzie za to tak łaskawe dla opon i aby opanować tego 195-konnego potwora potrzebna jest też specjalna opona. Taką pewność siebie ma zapewnić Diablo Supercorsa SP w rozmiarach 120/70 - przód i 200/55 - tył. Opona ta ma zapewnić przede wszystkim świetne prowadzenie i dużą przyczepność na torze, ale sprawdzi się też podczas jazdy w ruchu. Opony te w specyfikacji SC mają być używane podczas mistrzostw Świata Superstock 1000. Były mistrz świata Superbike Troy Bayliss określił te opony jako: "po prostu doskonałe".

REKLAMA