Ducati Panigale z Lego - czyli, zabawka dla dużych chłopców.

Jakkolwiek to zabrzmi, ale na początku było BMW. Nie byle jakie, lecz kultowy model BMW R 1200 GS. Później do oferty dołączył model dla prawdziwych twardzieli - Harley-Davidson Fat Boy. Było turystyczne enduro, był chopper, logicznym jest, że kolejnym motocyklem w kolekcji musiała być maszyna sportowa. W ten oto sposób do maszyn zbudowanych z klocków Lego dołączyło Ducati Panigale V4R. 

Dzisiaj zaprezentowany został nowy zestaw klocków Lego, z którego można zbudować replikę sportowego Ducati Panigale V4 R. Na drodze, jest to najmocniejszy i jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie motocykli tej marki, jeśli pod uwagę weźmiesz maszyny seryjne. Jego silnik osiąga moc 221 koni mechanicznych (162 kW) przy 15 250 obrotach na minutę. Można ją podnieść do 234 KM (172 kW przy 15 500 obr/min) stosując układ wydechowy Ducati Performance by Akrapovič. Takie jest prawdziwe Ducati Panigale, a jak wygląda replika zbudowana z klocków Lego? 

 

Podstawowe dane techniczne Ducati Panigale V4R R by Lego Technic

Ducati Panigale V4 R zbudowane z Lego Technic jest dość spore i ma 32 cm długości, 16 cm wysokości i 8 cm szerokości. To nie wszystko. By jeszcze bardziej przypominać prawdziwy motocykl, w modelu Lego będziesz musiał zbudować czterocylindrowy silnik, dwubiegową skrzynię biegów, działające zawieszenia czy układ przeniesienia napędu – z kołami zębatymi i „prawdziwym” łańcuchem.

Ruchoma boczna nóżka, małe winglety na owiewkach, filigranowy tłumik, przednia szyba i realistyczny kokpit to detale, które sprawiają, że ten motocykl tak precyzyjnie przypomina oryginał. W jakim kolorze mógł zostać zbudowany model Ducati Panigale? Oczywiście tylko w jedynie słusznym – czerwonym.

 

Ducati

 

Wszyscy jesteśmy jak dzieci i lubimy bawić się klockami Lego. Myślę, że teraz łatwo zrozumiecie jak ważna jest ta umowa licencyjna zawarta pomiędzy Ducati i Grupą Lego. Nowy zestaw jest połączeniem dwóch doskonałości, które dzielą te same wartości: poświęcenie, pasjię i dbałości o szczegóły”, powiedział Alessandro Cicognani, dyrektor ds. licencji Ducati. „Mamy nadzieję, że Ducati Panigale V4 R Lego Technic będzie ekscytować i bawić nie tylko dzieci ale i rodziców oraz wszystkich fanów, którzy są zakochani w motocyklach”.

 

Ducati

 

Ducati Panigale V4 R stało się ikoną i znakomitym przykładem zastosowania nowoczesnych technologii”, mówi Aurélien Rouffiange, projektant w Lego Technic. „Tworząc ten model chciałem koniecznie odwzorować jak najwięcej szczegółów i funkcji, aby uchwycić techniczne zaawansowanie i unikalny design tej maszyny. Z tego powodu zdecydowałem się na zaprojektowanie działających: silnika czy skrzynię biegów. Mam nadzieję, że zbudowanie modelu Lego Technic Ducati Panigale V4 R zagwarantuje ci mnóstwo emocji podczas składania.

 

Model Ducati Panigale V4 R jest zbudowany z 646 klocków Lego i będzie dostępny w salonach Ducati, w sklepie internetowym Ducati, w sklepach Lego i w sklepie internetowym Lego. Sprzedaż nowego zestawu startuje 1 czerwca, a sugerowana cena wynosi 59,99 euro.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
BMW R 18 Transcontinental ma skruszyć amerykańskie serca. Aby to zrobić, musi być duży, ostentacyjny i bardzo niemiecki, choć amerykański w charakterze. Tak się składa, że właśnie taki jest.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA