Ducati Scrambler 1100

Podczas wczorajszej oficjalnej premiery w Mediolanie, Ducati zasypało nas nowościami na sezon 2018. Jedną z nich jest Scrambler - tym razem większy i mocniejszy. Przed państwem Ducati Scrambler 1100!

Scramblery Ducati może i nie sprzedawały się ostatnio jak ciepłe bułeczki niemniej te stylowe sprzęty zdobyły całkiem sporą popularność i znalazły sporą rzeszę fanów. Nic więc dziwnego, że ekipa z Bolonii postanowiła poszerzyć tą serię o kolejny model Scramblera 1100. Nowa maszyna odziedziczyła silnik po Monsterze, a jej chłodzona powietrzem jednostka napędowa spełnia normę Euro4.

Scrambler 1100 to sprzęt dla osób, które wymagają czegoś więcej, niż miejska zabawka. Oprócz standardowej są dostępne też dwa dodatkowe warianty: Special, czyli szare malowanie, brązowa kanapa, szprychowe koła, niższa kierownica oraz Sport - wyposażona w zawiasy Öhlins, lekkie felgi, matowe czarne malowanie z żółtymi akcentami. 

Silnik L-Twin to stary znajomy, tyle, że zestrojony stosownie do potrzeb Scramblera. Dysponuje mocą 88 KM przy 7,500 obr/min i generuje 88 Nm momentu obrotowego przy 4,750 obr/min.

Podobnie jak w przypadku 800-tki silik współpracuje z 6-biegową skrzynią. Nafaszerowano go jednak elektroniką. jednostka ma wiec trzy tryby jazdy (Active, Journey, City), pięciostopniową kontrolę trakcji i współpracujący z heblami Brembo i ABS na winkle od Boscha. Obrazu dopełnia LED-owe oświetlenie.

Scrambler 1100 waży 206 kg i seryjne obuty jest w gumy Pirelli MT 60 RS. Cenę poznamy wkrótce. 

Sprawdź też inne premiery prosto z EICMY

 

 

Zobacz również:
REKLAMA