Ducati Superquadrata w 2012?

Ptaszki ćwierkają, że w tajnych pracowniach Ducati spece pracują nad stworzeniem nowego wyścigowego potwora, który będzie niepodzielnie rządził w WSBK, a tegoroczna decyzja o wycofaniu się z wyścigów Superbike jest tylko tymczasowa. Ile w tym prawdy?

Plotki o powstawaniu Ducati Superquadrata krążą po świecie mediów już od dawna. Teraz jednak przybierają na sile gdyż pojawia się niepowtarzalna okazja na ogromny sukces. Superquadrata ma być rozwinięciem motocykla, nad którym Ducati pracowało jeszcze zanim weszło do MotoGP. Podobno ma być pozbawionym typowej ramy motocyklem gdzie głównymi elementami nośnymi będą czterocylindrowy silnik w układzie L (V 90), oraz carbonowe części nośne (rozwiązanie podobne do tych w Desmosedici GP09 i GP10). Ma być więc seryjnie produkowanym supermotocyklem blisko spokrewnionym z maszyną MotoGP. Istnieje więc podejrzenie, że przyszłoroczna absencja Ducati w WSBK bierze się nie z oszczędności, a przebiegłości Włochów. Po co rozwijać w dalszym ciągu 1198, które i tak nie ma wielkich szans na walkę z najlepszymi w Superbikach skoro można się wycofać na rok i skupić na tworzeniu nowego bike'a?

 A żeby tego było mało, pojawia się ogromna szansa na sukces marketingowy. Ducati ma teraz przecież Valentino Rossiego i jeśli Superquadrata (niech taka będzie robocza nazwa) pojawi się za rok, powiązania z mistrzem będzie można wydoić jak mleczną krowę obwieszczając, że nowy motocykl jest wspólnym dziełem Ducati i Mistrza. To jest gwarancja sukcesu nawet jeśli źródło motocykla sięga daleko przed przejściem Rossi'ego do Ducati. Ile w tym wszystkim prawdy przekonamy się pewnie całkiem niedługo. Powszechnie przecież wiadomo, że nawet jeśli Ducati będzie chciało nowy projekt utrzymać w całkowitej tajemnicy pokusa pochwalenia się nowymi osiągnięciami może okazać się zbyt wielka.


REKLAMA