Ducati XDiavel zgarnia nagrodę Red Dot Award 2016!

Co roku, Red Dot Design Award – często nazywana „Oskarem designu” – przyznawana jest najbardziej oryginalnym, zasługującym szczególnej uwagi produktom będącym przykładem najwyższej klasy wzornictwa i innowacji.

Jury, składające się z czterdziestu światowej sławy ekspertów, oceniło ponad 5000 produktów zanim przyznało nagrody. W tym roku jedną z nich zgarnął Ducati XDiavel S.

Ta nagroda pokazuje, jak motocykl Ducati może być jednocześnie ikoną stylu, nowoczesności i osiągów. Projekt nowego XDiavela był wyzwaniem zarówno dla Ducati, jaki i centrum stylistycznego, któremu powierzono rozwój Ducati w kierunku świata cruiserów.

„Długo i nisko, muskularnie, z nowoczesnymi liniami i wyrafinowanym elementami. A przede wszystkim sexy." – komentuje Andrea Ferraresi, Ducati Style Center Manager. „Z jednej strony konstrukcja motocykla był zainspirowana światem cruiserów, z drugiej zaś strony DNA  Ducati. XDiavel bezpardonowo wprowadza koncepcję cruisera w nowoczesny kontekst: prawdziwego "Technocruisera" z futurystyczną stylistyką i arcymistrzowską techniką. Ekstremalny w swoich proporcjach, XDiavel był celowo projektowany "element po elemencie". Jeśli wychwycicie każdy z nich z osobna, to jakby rama, zbiornik paliwa, reflektor, tylna sekcja i tłumik żyją swoim własnym życiem, ale jednocześnie tworzą idealnie wyważoną, harmonijną całość. Wyróżnienie takie jak Red Dot Award nie tylko nagradza kreatywność i innowacyjność Ducati, ale także rekompensuje naszą wytrwałość w realizowaniu nowych wyzwań i zachęca nas do wyruszenia w nową podróż."

W dniu 4 lipca, w teatrze Aalto w Essen, w Niemczech, odbędzie się Gala Red Dot Award, w której weźmie udział 1200 zaproszonych gości, składających się z czołowych międzynarodowych ekspertów w dziedzinie wzornictwa.

Zobacz również:
REKLAMA