[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Ducati pozostanie częścią VW Group

Choć Volkswagen Group poszukiwał nowego właściciela dla Ducati, włoska marka prawdopodobnie zostanie w portfolio niemieckiego giganta.

17.jpg

Od około roku pojawiały się plotki jakoby firma Audi, część grupy Volkwagen i zarazem właściciel marki Ducati szuka dla legendarnej włoskiej firmy nowego właściciela. Sprzedaż Ducati miała poprawić sytuację firmy po głośnym Dieselgate, które już kosztowało markę Volkswagen miliardy, a to jeszcze nie koniec. Podobno zainteresowani byli między innymi właściciele Polarisa, Bajaja czy nawet Royala Enfielda. Pojawiły się też pogłoski o marce Benetton, która tez miałaby być zainteresowana kupnem firmy za 1,2 miliarda dolarów.

Cena, którą chciał osiągnąć Volkswagen miała sięgać 1,5 miliarda jednak działania i plany niemieckiej grupy w celu sprzedania Ducati zostały zablokowane przez związki zawodowe które zajmują połowę miejsc w zarządzie firmy.

Ducati pozostanie więc wśród innych luksusowych marek należących do VW Group.

REKLAMA
Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij