REKLAMA

Ducati pozostanie częścią VW Group

Choć Volkswagen Group poszukiwał nowego właściciela dla Ducati, włoska marka prawdopodobnie zostanie w portfolio niemieckiego giganta.

17.jpg

Od około roku pojawiały się plotki jakoby firma Audi, część grupy Volkwagen i zarazem właściciel marki Ducati szuka dla legendarnej włoskiej firmy nowego właściciela. Sprzedaż Ducati miała poprawić sytuację firmy po głośnym Dieselgate, które już kosztowało markę Volkswagen miliardy, a to jeszcze nie koniec. Podobno zainteresowani byli między innymi właściciele Polarisa, Bajaja czy nawet Royala Enfielda. Pojawiły się też pogłoski o marce Benetton, która tez miałaby być zainteresowana kupnem firmy za 1,2 miliarda dolarów.

Cena, którą chciał osiągnąć Volkswagen miała sięgać 1,5 miliarda jednak działania i plany niemieckiej grupy w celu sprzedania Ducati zostały zablokowane przez związki zawodowe które zajmują połowę miejsc w zarządzie firmy.

Ducati pozostanie więc wśród innych luksusowych marek należących do VW Group.

Zobacz również:
Szykuje się duża akcja serwisowa dotycząca motocykli wyposażonych w klocki hamulcowe Brembo. Na pierwszy ogień idą Ducati 1299 Panigale Superleggera i kilka modeli Triumpha.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA