[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Ducati pracuje nad sportowym V4

Podczas prezentacji zespołu MotoGP szef Ducati - Claudio Domenicali przyznał, że firma pracuje nad nowym projektem seryjnego superbike'a.

Ducati V4 Superbike Ducati V4 Superbike

Tym razem ma to być motocykl napędzany silnikiem V4 - podobnym do tych stosowanych w maszynach MotoGP. Jak zaznaczył technologia z najwyższej półki wyścigów motocyklowych pozwoli im stworzyć nową maszynę sportową z silnikem tego typu. Oczywiście nie będzie to silnik prosto z Desmosedici GP17, ale będzie to jednostka podobna konstrukcyjnie (seryjna powinna być oczywiście trwalsza i bardziej cywilizowana).

Domenicali przyznał że udało im się stworzyć silnik bardzo ciekawy i zaawansowanych technologicznie, trwały i interesującym pakietem elektroniki, więc dlaczego nie przedstawić go szerszej publiczności. Zaznaczył przy tym, że jeśli rzeczywiście to się uda, motocykl będzie zdecydowanie bardziej dostępny niż maszyny pokroju Superleggery czy Desmosedici, a cena będzie rozsądna, co może oznaczać tyle, że nowy superbike nie będzie limitowaną edycją, a cena nie będzie znacznie odbiegać od dotychczasowych kwot, które trzeba zapłacić za np. Panigale.

REKLAMA

Kiedy taki motocykl miałby się pojawić? Szefowie Ducati nie podali konkretnej daty ale przyznali że w najbliższych dwóch sezonach w WSBK wciąż będą korzystać z Panigale R, co oznacza, że motocykl może pojawić się na rynku w 2018 lub 2019 roku. Do mistrzostw świata nie trafi przed 2019 z oczywistych względów - Ducati w pierwszym roku produkcji będzie pracować nad wyeliminowaniem chorób wieku dziecięcego i wad fabrycznych, które mogłyby przyczynić się do klęski w Mistrzostwach Świata. Dopiero po dopracowaniu maszyny trafi ona do najwyższej klasy wyścigów motocykli seryjnych - World Superbike.

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij