Ducati prezentuje Scramblera 1100 Tribute PRO i Scramblera Urban Motard - nowości na rok 2022

Tribute Pro i Urban Motard to dwa nowe modele Ducati Scramblera, zaprezentowane w ramach Ducati World Premiere. Pierwszy z nich jest hołdem złożonym legendarnemu silnikowi, drugi – reprezentantem coraz popularniejszego segmentu miejskich adventure.

Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO powstał dla podkreślenia znaczenia w historii chłodzonego powietrzem L-twina, który przyczynił się do zbudowania legendy włoskiej marki. Po raz pierwszy użyto tej jednostki w motocyklu Ducati pięćdziesiąt lat temu, w roku 1971. Projektanci Scramblera 1100 Tribute Pro inspirowali się elementami motocykli Ducati z lat 70., stąd obecność malowania „Giallo Ocra”, historyczne logo Ducati zaprojektowane przez Giugiaro, szprychowe czarne koła, okrągłe lusterka i siedzisko z przeszyciami.

 

Ducati Scrambler 2022Ducati

Ducati Scrambler 2022Ducati

 

Pod względem technicznym jest to model Scrambler 1100 PRO, z silnikiem widlastym o pojemności 1079 cm3, który dostarcza 86 KM mocy przy 7500 obr/min i 88 Nm momentu obrotowego przy 4750 obr./min. Ducati Scrambler 1100 Tribute PRO jest wyposażony w trzy tryby jazdy.

Kolejnym nowym modelem na 2022 rok jest Ducati Scrambler Urban Motard – motocykl stworzony do doświadczania miejskiego środowiska. Nazwa nawiązuje do dynamicznie rozwijającego się segmentu miejskich motocykli adventure. Designerzy z Centro Stile Ducati zastosowali malowanie, które ciekawie łączy biel czerwień w energicznej grafice, inspirowanej światem sztuki ulicznej i wielkomiejskiego graffiti.

 

Ducati Scrambler 2022Ducati

Ducati Scrambler 2022Ducati

 

Do napędu modelu Ducati Scrambler Urban Motard zastosowano silnik L-twin o pojemności 803 cm3 z rozrządem desmodromicznym, który dostarcza 73 KM mocy przy 8250 obr/min i 66 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 5750 obr/min. Jednostka zapewnia doskonałe osiągi, a jednocześnie pozwala na bezproblemowe panowanie nad maszyną.

Styl Motard podkreślony jest przez 17-calowe koła szprychowe, wysoki przedni błotnik, płaskie siedzisko i tablice na numery boczne. Wszystkie modele Ducati i Scrambler Ducati wyposażone są w ABS działający w zakrętach, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa nawet podczas hamowania w złożeniu. Nowe modele Scramblera są również przystosowane do współpracy z systemem Ducati Multimedia System (DMS), który umożliwia połączenie smartfona z motocyklem poprzez Bluetooth, natomiast gniazdo USB umieszczone pod siedzeniem jest standardem.

Ducati Scrambler Urban Motard dołącza do gamy osiemsetek z krainy „Land of Joy”, obok modeli Icon, Icon Dark, Nightshift i Desert Sled. Z kolei model 1100 Tribute PRO należy do rodziny najmocniejszych motocykli z rodziny Ducati Scrambler, wraz z 1100 Dark PRO i 1100 Sport PRO. Obydwa nowe Scramblery będą dostępne w wersji 35 kW dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Przeczytaj także: Ducati Scrambler Icon Dark vs Ducati Scrambler 1100 Sport Pro. 

zobacz galerię

Zobacz również:
Kawasaki kończy proces wdrażania motocykla hybrydowego lub nawet całej linii takich jednośladów. Ostatnio producent zgłosił patent dotyczący nazwy E-Boost, która jednoznacznie kojarzy się z wcześniejszymi pracami nad zastosowaniem napędu elektrycznego.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ