Ducati w filmach

Wbrew pozorom PR i promocja swoich produktów nie jest łatwym zajęciem. Ducati jednak wie jak to robić. Oprócz całego zamieszania z Valentino Rossim, reklam i promocji w branży motocyklowej PR-owcy z Ducati sieją swoimi produktami gdzie popadnie. Pojawiają się one również w filmach.  Poniżej krótki przegląd i przypomnienie scen w których pojawiały się Dukaty.

Ducati było już w Terminatorze (pod postacią dwukołowego terminatora), Wybuchowej Parze (Knight and Day Ducati Hypermotard), Yes Man (komedia z Jimem Carrey - Hypermotard), Incepcji (Ducati Streetfighter), Transformers: Zemsta Upadłych (848), TRON: Legacy (GT 1000),drugiej części Matrixa - (model 996), Wall Street: Money Never Sleeps, The Expendables (Niezniszczalni). w dwóch ostatnich najprawdopodobniej pojawił się dokładnie ten sam motocykl - Desmosedici RR. Teraz zaś kolejny włoski przecinak pojawił się w filmie Jestem Numerem Cztery i mimo, że sceny kręcone są z motocyklem na lawecie to nigdy nie wiadomo - być może jakiś fan filmu postanowi poczuć się jak Teresa Palmer ujeżdżająca 848 jako Numer Sześć i kupi sobie Dukata.

Być może przy mniejszych produkcjach (choć wcale niemałych) takich jak Jestem Numerem Cztery znajdzie się niewielu takich kolesi, ale w tym szaleństwie jest metoda. Kiedy Dukaty trafiły do Matrixa, a ludzie zwariowali na punkcie dźwięku tych maszyn zaraz na rynku pojawiła się wersja 998 Matrix Edition. To że Dukat w zielonym kolorze wyglądał niewiele lepiej niż Arnie Schwarzenegger ubrany w różowy sweterek i królicze uszy to już jakby inna bajka, jednak wciąż znalazło się kilku takich, którzy Dukata chętnie zakupili. Czy pamiętacie w jakich jeszcze filmach wystąpiły motocykle Ducati?

REKLAMA