Dwa modele Yamahy z prestiżowymi nagrodami iF i Red Dot za design

Aż dwa modele Yamahy - R7 i MT-09 zostały nagrodzone prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Japoński producent otrzymał to wyróżnienie już po raz jedenasty z rzędu.

Yamaha R7 Fot. Drew Ruiz/Yamaha

Red Dot design Award to jedna z najbardziej uznanych nagród w świecie designu. Kapituła przyznaje nagrody w różnych kategoriach, w klasie motocykli Yamaha już po raz 11 z rzędu otrzymała zaszczytne wyróżnienie. Jury uznanych ekspertów przyznało nagrodę w kategorii Product Design motocyklowi MT-09 za redukcję stylizacji do najistotniejszych elementów oraz funkcjonalne piękno samych części. 

W kategorii Supersport nagrodę otrzymała zaś Yamaha R7. Zdaniem ekspertów, to przełomowy krok w kierunku urzeczywistnienia marzeń dla wszystkich tych, którzy poszukują wrażeń również poza torem. Poza tymi dwoma motocyklami, jury przyznało także nagrodę skuterowi wodnemu SuperJet.

Konkurs Red Dot Design to dla Yamahy nie pierwszyzna. W 2020 roku, w kategorii "produkt roku", Red Dot Award otrzymała Yamaha Tenere 700. Wcześniej nagrodę tę otrzymywały między innymi Niken, TMax, XSR900, YZF-R1, MT-07, Tricity i FJR 1300.

Red Dot Design Award to nie wszystko, co zdobyła Yamaha. Japoński producent otrzymał także nagrodę iF Design Award. Konkurs ten organizowany jest w Niemczech od 1953 roku. W kategorii Product Design, podkategorii pojazdów przyznano dziewięc nagród dla motocykli. W siedmiu przypadkach były to modele elektryczne a dwa spalinowe zaprojektowane na zlecenie Yamahy przez GK Dynamics Inc.

Przeczytaj także: Yamaha R7.

Zobacz również:
REKLAMA