[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
4.0

Dwa nowe znaki drogowe: D-54, D-55. Co oznaczają?

W zeszłym tygodniu weszły w życie przepisy, które wprowadzają dwa nowe znaki drogowe. Oznaczają początek i koniec strefy czystego transportu. Już wkrótce pojawią się na polskich drogach.

Nowe znaki drogowe D-54, D-55

W związku z styczniowym przyjęciem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych 29. sierpnia 2018 roku w życie weszły przepisy wprowadzające dwa nowe znaki drogowe: D-54 i D-55. Oznaczają kolejno wjazd do strefy czystego transportu i wyjazd ze strefy.

D-54 strefa czystego transportu
D-55 koniec strefy czystego transportu

 

REKLAMA

Dzięki nowej ustawie władze większych miast mogą tworzyć płatne strefy czystego transportu. Wjazd na ich teren pojazdem spalinowym w godzinach 9-17 będzie wiązał się z opłatą nie większą niż 2,5 zł/h. Póki co nie wiemy jeszcze gdzie i jak duże będą strefy. Mamy tylko nadzieję, że będą obejmowały ścisłe centrum miasta. W innym przypadku poruszanie się po miastach może okazać się bardzo kosztowne, szczególnie dla osób dojeżdżających codziennie do pracy. 

Nieprzestrzeganie zasad wjazdu na określone strefy grozić będzie oczywiście mandatem.

Źródło: https://www.gov.pl/infrastruktura/dwa-nowe-znaki-drogowe

Zobacz również:
Wybierasz się motocyklem w podróż? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia! Przyślij do nas relację z wyprawy. Najlepszą z nadesłanych opublikujemy w gazecie, a autor otrzyma bon o wartości kilkuset złotych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA