[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.8

Dwa nowe znaki drogowe: D-54, D-55. Co oznaczają?

W zeszłym tygodniu weszły w życie przepisy, które wprowadzają dwa nowe znaki drogowe. Oznaczają początek i koniec strefy czystego transportu. Już wkrótce pojawią się na polskich drogach.

Nowe znaki drogowe D-54, D-55

W związku z styczniowym przyjęciem ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych 29. sierpnia 2018 roku w życie weszły przepisy wprowadzające dwa nowe znaki drogowe: D-54 i D-55. Oznaczają kolejno wjazd do strefy czystego transportu i wyjazd ze strefy.

D-54 strefa czystego transportu
D-55 koniec strefy czystego transportu

 

REKLAMA

Dzięki nowej ustawie władze większych miast mogą tworzyć płatne strefy czystego transportu. Wjazd na ich teren pojazdem spalinowym w godzinach 9-17 będzie wiązał się z opłatą nie większą niż 2,5 zł/h. Póki co nie wiemy jeszcze gdzie i jak duże będą strefy. Mamy tylko nadzieję, że będą obejmowały ścisłe centrum miasta. W innym przypadku poruszanie się po miastach może okazać się bardzo kosztowne, szczególnie dla osób dojeżdżających codziennie do pracy. 

Nieprzestrzeganie zasad wjazdu na określone strefy grozić będzie oczywiście mandatem.

Źródło: https://www.gov.pl/infrastruktura/dwa-nowe-znaki-drogowe

Zobacz również:
Jeśli nie masz kasy na motocykl swoich marzeń, a pod ręką masz akurat wypasioną drukarkę 3D, wydrukuj sobie brykę ze snów.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij