Dwójka z Trójki w trasie...

Dwóch zdanych na siebie motocyklistów, 3 kontynenty, blisko 40 tysięcy kilometrów i chęć przekazania słuchaczom relacji z najwspanialszych i najdziwniejszych miejsc na Ziemi. We wtorek 12. maja Michał Gąsiorowski i Tomasz Gorazdowski ruszyli w radiową podróż dookoła świata. 

Na przekór pogodzie, zmęczeniu i niespodziankom dziennikarze radiowej „Trójki” na motocyklach Yamaha XT660Z Tenere, wspomaganych najnowszą technologią Trizone olejów Castrol, przemierzą tysiące kilometrów dróg i bezdroży. Przejadą przez Europę, odwiedzą Iran, Tybet, Nepal, Tajlandię, Malezję, Singapur i USA. Do Polski wrócą dopiero pod koniec wakacji. - Pomysłem podróży zaraził mnie redakcyjny kolega Tomek, podrzucając do przeczytania książkę „Long way round” - mówi Michał Gąsiorowski. - Ewan McGregor i Charlie Boorman przeżyli swoją motocyklową przygodę życia. My chcemy powtórzyć ich wyczyn i mamy nadzieję, że towarzyszyć nam będą przy odbiornikach słuchacze Trójki  - dodaje Tomek Gorazdowski, pomysłodawca projektu.
Taka wyprawa to przede wszystkim ogromne wyzwanie organizacyjne. Dopięcie wszelkich kwestii formalnych i przygotowania do podróży trwały niemal rok. W pomoc dziennikarzom zaangażowały się firmy Yamaha Motor Polska, warszawskie Centrum Motocyklowe Yamaha przy ul. Łopuszańskiej 36 oraz firma Castrol, które od lat testują swoje produkty w ekstremalnych warunkach.
Radiowa podróż motocyklowa startuje już w najbliższy poniedziałek. Przez cały tydzień losy śmiałków i ich relacje będzie można śledzić na antenie radiowej „Trójki” oraz on-line na stronie http://www.polskieradio.pl/trojka/motocykle/ . O kolejnych etapach podróży Michał i Tomek opowiadać będą od poniedziałku do czwartku w porannym i popołudniowym wydaniu audycji „Zapraszamy do Trójki”. W ramach cyklu relacji reporterzy opowiedzą o mieszkańcach odwiedzanych miejsc, egzotycznych potrawach, niezwykłych krajobrazach oraz niecodziennych obyczajach spotykanych ludzi.  Serdecznie zapraszamy!


Tomasz Gorazdowski
41 lat. Z wykształcenia prawnik, od zawsze dziennikarz. Od 15 lat w radiowej Trójce, specjalizacja – sport. Poza pracą, która jest również jego hobby, najchętniej podróżuje po świecie. Powoli dobija do stu państw, które odwiedził. Ciekawe miejsca na świecie według Tomka to wierzchołek Mount Kinabalu, wodospady Iguazu, baza pod Annapurną, rafy u wybrzeży Meksyku, a także Wielka Rafa Koralowa i bezdroża Boliwii. Na koncie ma sporo przygód, które, ma nadzieje, okażą się niczym w porównaniu z podróżą dookoła świata.
Michał Gąsiorowski
Ma prawie 30 lat i od 8 lat pracuje w radiowej Trójce. Pasjonat koszykówki, piłki nożnej i tenisa. Marzy o przejażdżce bolidem F1 i locie F16. Jedno i drugie na razie mu nie grozi, więc znalazł inne wyzwanie. Na początku nie bardzo wierzył, że się uda, zdając sobie sprawę z piętrzących się problemów. W końcu się udało i już niebawem wyruszają!

Imprezę napędza Castrol i Yamaha Libertymotors.  

Zobacz również:
REKLAMA