[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Dziś pożegnanie SuperSica

Ostatnie pożegnanie SuperSica odbędzie się w kościele Santa Maria Assunta w Coriano, rodzinnym mieście Marco Simoncellego. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 15.

Wczoraj w Coriano ogromne rzesze ludzi stały w kolejkach aby złożyć ostatni hołd tragicznie zmarłemu zawodnikowi. Obok jego trumny, przygotowanej do uroczystości stały motocykle: Gilera 250 na której zdobył mistrzostwo świata klasy 250 i Honda RC212V, na której startował w tym sezonie MotoGP.

Przywiduje się, że na ostatnim pożegnaniu charyzmatycznego i wojowniczego zawodnika pojawi się wiele gwiazd sportu, poczynając od kolegów i współzawodników z wyścigów motocyklowych po gwazdy innych dyscyplin.

REKLAMA

Tymczasem Fausto Gresini, szef zespołu San Carlo, w którym ścigał się SuperSic po namowach i licznych apelach kibiców dał się przekonać i zmienił wcześniejszą decyzję o niepojawieniu się zespołu podczas weekondowej rundy w Walencji. Fausto oświadczył że zespół pojawi się na torze, razem z motocyklem Marco, aby kibice i fani mogli odpowiednio pożegnać tragicznie zmarłego zawodnika. Kwestia tego czy zawodnicy zespołu San Carlo startujący w Moto2 i MotoGP pojadą w wyścigu jest jeszcze nierozstrzygnięta.

Trwają starania o to aby tor Misano Adriatico został nazwany po Simoncellim, a jego numer #58 w MotoGP pozostał zarezerwowany tylko dla niego. Tak ma zostać uczczony jeden z najbardziej obiecujących talentów MotoGP, charyzmatyczny, sympatyczny, bezczelny i piekielnie szybki na torze #58.

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij