Dziś pożegnanie SuperSica

Ostatnie pożegnanie SuperSica odbędzie się w kościele Santa Maria Assunta w Coriano, rodzinnym mieście Marco Simoncellego. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 15.

Wczoraj w Coriano ogromne rzesze ludzi stały w kolejkach aby złożyć ostatni hołd tragicznie zmarłemu zawodnikowi. Obok jego trumny, przygotowanej do uroczystości stały motocykle: Gilera 250 na której zdobył mistrzostwo świata klasy 250 i Honda RC212V, na której startował w tym sezonie MotoGP.

Przywiduje się, że na ostatnim pożegnaniu charyzmatycznego i wojowniczego zawodnika pojawi się wiele gwiazd sportu, poczynając od kolegów i współzawodników z wyścigów motocyklowych po gwazdy innych dyscyplin.

Tymczasem Fausto Gresini, szef zespołu San Carlo, w którym ścigał się SuperSic po namowach i licznych apelach kibiców dał się przekonać i zmienił wcześniejszą decyzję o niepojawieniu się zespołu podczas weekondowej rundy w Walencji. Fausto oświadczył że zespół pojawi się na torze, razem z motocyklem Marco, aby kibice i fani mogli odpowiednio pożegnać tragicznie zmarłego zawodnika. Kwestia tego czy zawodnicy zespołu San Carlo startujący w Moto2 i MotoGP pojadą w wyścigu jest jeszcze nierozstrzygnięta.

Trwają starania o to aby tor Misano Adriatico został nazwany po Simoncellim, a jego numer #58 w MotoGP pozostał zarezerwowany tylko dla niego. Tak ma zostać uczczony jeden z najbardziej obiecujących talentów MotoGP, charyzmatyczny, sympatyczny, bezczelny i piekielnie szybki na torze #58.

Zobacz również:
REKLAMA