Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

EBR 1190RS

Odkąd Erik Buell rozstał się z Harleyem-Davidsonem, pracował nad maszynami wyścigowymi przeznaczonymi do ścigania się w amerykańskich Superbike'ach. Nadszedł czas aby pokazał swoje najnowsze dzieło z przeznaczeniem na drogę.

EBR (Erik Buell Racing) 1190RS to motocykl cywilny, bazujący na wyścgowej wersji 1190RR. Buell wreszcie mógł zaprezentować motocykl, który prawdopodobnie istnieje już od jakiegoś czasu a to za sprawą klauzuli wpisanej w umowie z HD zakazującej mu produkcji drogowych motocykli przez okres 12 miesięcy od rozwiązania umowy - ot taka mała złośliwość.

1190RR to motocykl stworzony przy wsparciu byłych zawodników MotoGP i osób związanych  z wyścigami AMA. Sprzęt waży zaledwie 164 kg (na sucho) i dysponował mocą 185 KM. Cywilna wersja ze standardowymi kierunkowskazami i drogowym wydechem będzie pewnie ważył więcej, ale na pewno nie wiele więcej sądząc po ilości użytego carbonu. Motocykl zostanie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowany na Indy Dealer Expo w Indianapolis.

Źródło: MCN

zobacz galerię

Zobacz również:
Tylko teraz kaski, kombinezony, sakwy i inne akcesoria motocyklowe takich marek jak: HJC, Fox, Held, Airoh, Rebelhorn, Arai czy Ozone możesz kupić nawet z 40% zniżką!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij