EBR - ciąg dalszy nastąpi?

Erik Buell wydał oświadczenie na facebooku po ogłoszeniu bankructwa EBR-a. To jeszcze nie koniec amerykańskich superbików!

EBR
EBR - model 2015.

Erik Buell - szef i założyciel marki EBR - na facebooku zajął stanowisko w sprawie upadku firmy. Mówi, że zrobi wszystko by wysiłek zarówno jego, jak i współpracowników nie poszedł na marne. Wspominaliśmy ostatnio, że team EBR dalej będzie walczył o punkty w WSBK i to do końca sezonu.

Bez wątpienia była to niesamowita jazda, trochę jak najdłuższe kółko w kwalifikacjach. I wtedy gdy już wiedzieliśmy, że ustanowimy rekord wszechczasów, wypadliśmy na ostatnim zakręcie – tak Erik podsumował przygodę z EBR-em. Trzymając się wyścigowych analogii- teraz musimy wrócić na tor i patrzeć do przodu pamiętając o wszystkich rzeczach które nam wyszły podczas tych wszystkich zakrętów -  dodał.

Oświadczenie:

Dziękuję bardzo za pełne wsparcia posty, teksty i maile które otrzymałem po ogłoszeniu informacji o zakończeniu działalności EBR. To ciężki okres i wasze komentarze wiele dla mnie znaczą – dla mnie jak i dla całego zespołu EBR, który wykonał sporo dobrej roboty przez te kilka ostatnich intensywnych lat.

Niestety, ostatecznie, próbowaliśmy robić zbyt wiele przy zbyt niskich środkach, ale to nie umniejsza naszych osiągnięć. Przedstawiliśmy światowej klasy amerykańskie superbike-i: 1190 RS, 1190 RX i 1190 SX, gdy w tym samym czasie robiliśmy przełomowe prace dla Hero nad HX 250 R, Leap, SimplEcity, iON, RnT oraz wiele innych. Dodatkowo przygotowaliśmy wiele konceptów, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego. Była to wielka innowacja i projekt EBR-a oraz przedstawienie nowych technologii dla Hero oraz ich dostawców by dać im konkretnego kopa na start. Ostatecznie to wszystko nas pochłonęło i dlatego teraz przeżywamy ciężkie chwile.

Patrząc w przód, chcę żebyście wiedzieli, że w 100 % skupię się nad odzyskaniem i podwyższeniem  wartości z EBR-a i włożę każdy możliwy wysiłek by stworzyć nową organizacje, która będzie mogła na początku wesprzeć dealerów i klientów, a potem znaleźć nowe środki by wrócić na pełnym gazie.

Dziękuję za wsparcie, to wiele dla mnie znaczy. Bądźcie gotowi – nie potrafię przewidywać przyszłości ale zawsze wierzę, że to co najlepsze jest jeszcze przed nami.

~Erik

Zobacz również:
REKLAMA