EBW nad Faaker See już za dwa tygodnie

Harley-Davidson potwierdza że tegoroczne European Bike Week nad jeziorem Faak odbędzie się zgodnie z planem w dniach 7-12 września. Wybieracie się? Oto co powinniście wiedzieć.

European Bike Week Harley-Davidson

Jedna z największych imprez motocyklowych w Europie podobnie jak inne wydarzenia ucierpiała w ostatnim roku z powodu panującej  na całym świecie pandemii, jednak tegoroczna edycja zaplanowana w terminie 7-12 września odbędzie się zgodnie z planem. Niestety w tym roku w związku z obostrzeniami i ograniczeniami kilka ważnych punktów imprezy i wydarzeń zostało odwołane z powodów bezpieczeństwa. Na szczęście plany imprezy obejmują inne atrakcje, które odbędą się zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi rządu Austrii i władz regionu Karyntii. W ścisłej współpracy z lokalnym samorządem, wydziałem do spraw turystyki i władzami państwowymi, Harley-Davidson przygotował całą serię wydarzeń, które będą prawdziwym świętem motocyklistów oraz fanów, których łączy wspólna pasja do amerykańskiej marki.

Cieszymy się, że w 2021 znów możemy organizować European Bike Week”, powiedział Kolja Rebstock, wiceprezes Harley-Davidson na region EMEA. „Konieczność przełożenia imprezy w 2020 roku z powodu pandemii COVID-19 była dla nas dużym rozczarowaniem, ale dała nam też szczególną motywację, by tegoroczna edycja nad Faker See, była naprawdę wyjątkowa. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym partnerom w Karyntii, którzy z wielkim zaangażowaniem wspierali nas w osiągnięciu naszego celu numer jeden - bezpieczeństwa całej imprezy.”  

European Bike WeekHarley-Davidson

Na uczestników wydarzenia czekają następujące atrakcje:

  • 2021 Harley-Davidson Motorcycle Expo - strefa expo z najnowszymi motocyklami Harley-Davidson z roku modelowego 2021, w tym całkowicie nowymi modelami Sportster™ S i Pan America™. Na ekspozycji zaprezentowane będą również motocykle custom.
  • Jazdy demonstracyjne - odwiedzający będą mieli możliwość odbycia jazd próbnych najnowszymi modelami Harley-Davidson reprezentującymi pełny przekrój oferty marki, w tym kultowymi modelami Grand America Touring, cruiser oraz całkowicie nowym motocyklem turystycznym Pan America typu Adventure Touring. Zgodnie z wytycznymi COVID-19, uczestnicy jazd próbnych będą zobowiązani do posiadania własnego kasku, kurtki motocyklowej i rękawic. Zalecana jest wcześniejsza rejestracja na jazdy próbne.
  • H-D Merchandise – strefa sprzedaży produktów Harley-Davidson, w tym najnowszej kolekcji odzieży i akcesoriów.
  • O.G. Meet Up Zone - dedykowana strefa spotkań dla członków Harley Owners Group ze specjalnym dostępem do punktów gastronomicznych i stoisk sprzedaży produktów marki.

Zobacz także: Ograniczenia głośności motocykli w Szwajcarii - pojawią się radary akustyczne

 Harmonogram wydarzeń oraz wymogi związane z obowiązującą w Austrii zasadą 3-G

Wydarzenia organizowane w ramach European Bike Week będą dostępne dla odwiedzających w godzinach 10:00-18:00, od wtorku 7 września do niedzieli 12 września. Wstęp do Strefy Harley-Davidson będzie możliwy wyłącznie po przedstawieniu dowodów na spełnienie wymagań z austriackiej zasady 3-G (Geimpft, Getestet, oder Genesen), co w skrócie oznacza, że musisz być zaszczepiony, mieć aktualny test lub być ozdrowieńcem. Jako dowód zaszczepienia przeciwko COVID-19, negatywnego wyniku testu na wirusa lub wcześniejszego przejścia choroby może służyć cyfrowy certyfikat COVID UE, odpowiadający mu paszport COVID lub oficjalny wynik testu. 

European Bike WeekHarley-Davidson

Wydarzenia odwołane z powodów bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa w tym roku nie odbędzie się oficjalna parada, wieczorne wydarzenia rozrywkowe ani Custom Bike Show. Powrót tych elementów programu planowany jest na rok 2022. Na tę chwilę Austria wpuszcza gości i turystów z zagranicy do swojego kraju, jednak sytuacja podobnie jak w całej Europie jest dynamiczna i może zmienić się z dnia na dzień. Jeśli więc planujecie wybrać się na European Bike Week monitorujcie sytuację na rządowych stronach, aby nie mieć niespodzianki na granicy.

Zobacz również:
REKLAMA