Ekoterroryści znów w akcji. Policja zabezpieczyła 18 pułapek na motocyklistów

18 stalowych linek rozpiętych między drzewami na leśnych szlakach zabezpieczyli policjanci z Chęcin (woj. świętokrzyskie). Nie ma wątpliwości, że pułapki zostały zastawione celowo, zapewne na motocyklistów.

Lasy Państwowe z pomocą ankiety badają grunt pod możliwość porozumienia z miłośnikami offroadu, tymczasem brutalne metody walki z motocyklistami, stosowane przez ekoterrorystów wraz z wiosną znów dają o sobie znać. Policjanci z Chęcin zabezpieczyli ostatnio 18 pułapek w postaci stalowych linek, rozwieszonych w różnych częściach lasu na szlakach.

Problem znany jest od lat i niestety nic nie wskazuje by został szybko rozwiązany. Wraz z początkiem wiosny w lasach pojawia się coraz więcej motocyklistów i quadowców, spośród których nie wszyscy rozumieją znaczenie tego obszaru jako wspólnego dobra.

Po drugiej stronie barykady pojawiają się z kolei ekoterroryści, dla których życie ludzkie przedstawia wartość znacznie mniejszą niż dobro przyrody. Trudno bowiem nazwać instalowanie pułapek, które mogą stanowić dla motocyklisty śmiertelne zagrożenie, inaczej niż tylko próbą zabójstwa.

Wobec tak skrajnych postaw trudno jest znaleźć złoty środek lub choćby kompromis. Przestrzegamy zatem motocyklistów, by nie korzystali z terenów leśnych, gdzie wjazd jest zabroniony. Oprócz linek można się tam natknąć także na stalowe kolce, gwoździe lub nawet wilcze doły. Niestety, spodziewamy się że rosnąca popularność offroadu oznaczać będzie, że podobne pułapki pojawiać się będą coraz częściej.

Artykuł 5. Ustawy o lasach stanowi, że ruch motorowerem, pojazdem silnikowym (samochodem, motocyklem czy quadem), a także zaprzęgiem konnym dopuszczalny jest tylko wówczas, gdy droga leśna jest wyraźnie ona oznaczona drogowskazami dopuszczającymi ruch. Nie ma przy tym znaczenia, czy na drodze leśnej ustawiony jest szlaban i znak zakazu, ponieważ zakaz wynika z zapisów ustawy o lasach.

Sprawą linek w podchęcińskich lasach zajmują się kryminalni z komisariatu policji w Chęcinach. Prowadzone jest postępowanie w sprawie bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia.

Przeczytaj także: ankieta Lasów Państwowych

zobacz galerię

Zobacz również:
Hiszpania będzie pierwszym w Europie krajem, w którym powstanie pas tylko dla jednośladów - rozwiązanie znane z krajów azjatyckich. Długość odcinka testowego nie będzie zbyt imponująca – tylko 70 metrów.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA