Elektryczna Yamaha zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Yamaha zaprezentowała kolejne prototypy elektrycznych motocykli z serii PES. Czy już niedługo zobaczymy te motocykle na ulicach?

Przy okazji prezentacji prototypów PES1 i PED1 w 2013 roku Yamaha przyznała się do pracy nad motocyklem elektrycznym. Firma zapowiedziała też, że do 2016 roku planuje wprowadzić na rynek taki motocykl. Choć projekty PES1 i PED1 wyglądają bardzo futurystycznie i nierealnie, zaprezentowany niedawno PES2 jest już zecydowanie bardziej podobny do prawdziwego motocykla. Mimo to nie brakuje w nim innowacyjnych rozwiązań. Można do nich zaliczyć nie tylko elektryczny napęd, ale też pojedynczy widelec z przodu, napęd przedniego koła i choćby baterię spełniającą podwójną rolę - źródła energii i struktury motocykla, jako części ramy typu monocoque.

Obok PES2 Yamaha pokazała jeszcze kolejny etap prototypu elektrycznego enduro czyli PED2. Ten motocykl przypomina zwyczajne enduro tyle, że napędzane elektrycznie. Według Yamahy około 100-kilogramowy motocykl ma dysponować mocą porównywalną do 125-tki i świetnie nada się na górskie i leśne ścieżki ze względu na swoją przyjazność i brak hałasu.

Nie znamy póki co żadnych szczegółów, ale Tokyo Motor Show już niedługo. Jeśli Yamaha zamierza zaprezentować te motocykle, choćby w wersji koncepcyjnej jeszcze w tym roku, zapewne stanie się to własnie podczas Tokyo Motorcycle Show.

Zobacz również:
REKLAMA