Elektryczna małpa

Kultowy trójkołowiec Piaggio, który swą popularność zyskał już w latach 50' XX wieku został odświeżony. Dostał nowe kolory oraz dodatki. Dostępna jest również wersja napędzana silnikiem elektrycznym zasilanym bateriami litowo-jonowymi.

Nowy Ape Calessino został całkowicie odświeżony. Dostał nowe kolory i wykończenia w stylu retro. Karoseria w kolorze arktycznej bieli świetnie kontrastuje z granatowym dachem i dodatkami w tym samym kolorze. Całości dopełniają eleganckie chromowane i polerowane elementy oraz drewniane wykończenia. Wygląd popularnego Ape'a nasuwa teraz skojarzenia z luksusowym jachtem zakotwiczonym niedaleko plaży w Rimini. Wersja napędzana dieslem o pojemności 422 cm3 jest dostępna u włoskich dealerów za 9 150 euro.

Ciekawostką jest również Ape Calessino napędzany silnikiem elektrycznym Archimede Energia zasilanym baterią litowo-jonową. Całkowicie przyjazny środowisku trójkołowiec ma zasięg około 75 kilometrów a jego ładowanie z domowego gniazdka zajmuje mniej niż 4 godziny. Jest cichy, ekologiczny i ekonomiczny. Szacowany czas życia baterii przy ciągłej eksploatacji to 15 lat. Elektryczna wersja popularnej małpki będzie wyprodukowana tylko w 100 egzemplarzach a jej cena to 19 900 euro. Jak widać za ekologię trzeba słono zapłacić.
 Do tej pory na pięciu kontynentach sprzedano ponad dwa miliony Piaggio Ape. Pojazd ten jest używany do transportu osób towarów, a także wycieczek turystycznych.
Zobacz również:
REKLAMA