Elektryczne Ducati zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Prezes Ducati oświadczył, że włoska firma już niebawem rozpocznie produkcję seryjną motocykli elektrycznych.

Ducati elektryczne Ducati, shutterstock

W trakcie przemówienia na Uniwersytecie w Bolonii prezes Ducati - Claudio Domenicali - oświadczył, że włoska firma już niebawem zaprezentuje elektryczny motocykl.

Okazją do wygłoszenia tego oświadczenia był motocykl elektryczny, który zaprojektowali studenci. Bazuje on na podwoziu Ducati, rozpędza się do 100 km/h w 3,8 sek i ma ramę stworzoną w całości z carbonu. 

Przyszłość leży w rękach elektryczności. Już niedługo rozpoczniemy produkcję seryjną motocykla zasilanego prądem - oświadczył w przemówieniu Domenicali.

Przypomnijmy: dwa lata temu (w 2017 roku) jeden z przedstawicieli Ducati - Edouard Lotthé - przez przypadek zdradził plany na temat elektrycznych motocykli. Według jego zapowiedzi pierwszy zasilany prądem motocykl z Bolonii miał wejść na rynek w 2021 roku. 

Zobacz też: Elektryczny Ural z koszem

Elektryczne Ducati nadciąga

Jest jednak szansa, że elektryczne Ducati pojawią się na rynku jeszcze w 2019 roku. Skoro sam Domenicali postawił sprawę jasno, to projekt i testy motocykla napędzanego prądem muszą być na zaawansowanym etapie. Tym bardziej, że technologia związana z napędem elektrycznym nie jest niczym obcym dla speców Ducati. Pod koniec 2018 roku Włosi zaprezentowali rower napędzany prądem.

Ducati nie powinno zwlekać ani chwili dłużej, bo konkurencja nie śpi. Marki takie jak Honda, KTM czy BMW mają w swojej ofercie elektryczne motocykle. Mało tego! Włoska Energica, czy amerykańskie Zero produkują elektryczne pojazdy od kilku lat. Do zasilaniem prądem dwóch kółek w zeszłym roku przekonali się nawet firmy lubiące tradycje: Harley-Davidson pokazał LiveWire, a Vespa, która wprowadziła do produkcji Electricę. Nawet producent skuterów Kymco pracuje nad superbike'm, który w niecałe 3 sekundy rozwija 100 km/godz. 

Jak myślicie projektanci Ducati pracują nad skuterem, turystykiem, nakedem czy maszyna sportową?

Zobacz również:
30-dniowy termin zgłoszenia nabycia pojazdu został wydłużony. W wielu urzędach kolejki są tak długie, że wielu kierowców nie jest w stanie wypełnić obowiązku nałożonego przez przepisy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA