BMW CE 04. Dane techniczne, zdjęcia, cena

Futurystyczny skuter BMW CE 04 niewiele różni się od konceptu Definition CE04, pokazanego w ubiegłym roku. Napędzany prądem jednoślad, jak na pojazd miejski, ma całkiem przyzwoite parametry.

BMW CE 04 zapewnia moc maksymalną 31 kW (42 KM), co w warunkach miejskich przekłada się na sprint od 0 do 50 km/h w 2,6 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 120 km/h, co ma zapewnić komfortowe poruszanie się także po obwodnicach dużych miast. Pojemność baterii skutera CE 04 to 60,6 Ah (8,9 kWh), dzięki czemu zasięg pojazdu to około 130 kilometrów. Dostępna będzie także wersja o obniżonej mocy 23 kW (31 KM), której zasięg wynosi 100 km.

BMW CE 04BMW Motorrad

Elektryczny silnik skutera chłodzony jest cieczą. Zamontowano go w ramie między akumulatorem a tylnym kołem. Jednoślad można ładować na kilka sposobów – za pomocą wbudowanej ładowarki, zwykłego domowego gniazdka, lub publicznej stacji ładującej. Przy całkowicie rozładowanej baterii czas ładowania trwa 4 godziny i 20 minut. Przy użyciu szybkiej ładowarki skraca się on do 1 godziny i 40 minut.

BMW CE 04BMW Motorrad

CE 04 wyposażony jest w standardową kontrolę stabilności ASC (Automatic Stability Control), może zostać doposażony w opcjonalną kontrolę trakcji DTC (Dynamic Traction Control). Systemy działają podobnie jak w tradycyjnych motocyklach BMW. Kierowca ma do dyspozycji trzy tryby jazdy – ECO, Rain i Road. W opcji dostępny jest dodatkowo tryb Dynamic. Napęd realizowany jest pasem.

BMW CE 04BMW Motorrad

Konstrukcję oparto na ramie z rur stalowych. Z przodu pracuje tradycyjny widelec teleskopowy o średnicy goleni 35 mm, z tyłu typowy dla BMW monowahacz, tutaj z umieszczoną po lewej stronie kolumną resorującą. Skuter porusza się na kołach obutych w opony 120/70 R15 67H z przodu i 160/60 R15 56H z tyłu. Z przodu zastosowano podwójną tarczę hamulcową, z tyłu jedną tarczę. Układ wyposażony jest w ABS, w opcji dostępny jest system ABS Pro, z kontrolą hamowania w zakrętach.

BMW CE 04BMW Motorrad

Funkcję kokpitu pełni kolorowy ekran TFT o przekątnej 10,25 cala ze zintegrowaną nawigacją i możliwością podłączenia smartfona. Cena tego jednośladu wyniesie około 62 tys. zł.

Przeczytaj także: więcej o Definition CE 04