Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Elektryczny skuter z Wrocławia

Studenci Politechniki Wrocławskiej specjalizują się w projektowaniu pojazdów elektrycznych. Ich najnowszy projekt może namieszać, ale póki co zbierają kasę na sprzęt do produkcji. Pomożecie?!

Studenci Politechniki Wrocławskiej przygotowują się do zawodów SmartMoto Challenge 2015 w Barcelonie, w których triumfowali rok temu, a w 2013 roku zajęli 3. miejsce. W tej edycji ich tajną bronią będzie Lem Napoli – elektryczny skuter przystosowany do transportu jedzenia na wynos (np. pizza). Motocykle Junak, SHL, WSK, czy Osa to były prawdziwe perełki polskiego przemysłu z ubiegłego stulecia. Jednak naszym zdaniem przyszłość należy do pojazdów elektrycznych, dlatego już od 3 lat budujemy prototypy Lekkich Motocykli Elektrycznych – mówią studenci.

Ten elektryczny motorower będzie napędzany silnikiem umieszczonym w piaście koła z baterią jonowo-litową i panelem słonecznym. Taka kombinacja umożliwi jazdę z prędkością do 45 km/h (ograniczona elektronicznie) i zasięg ponad 70 km. Skuter będzie miał regulowane zawieszenie, hydrauliczne hamulce tarczowe i ledowe światła. Całość ma być sterowana za pomocą aplikacji mobilnej. Dodatkowo będzie można go doposażyć m.in. w duży bagażnik.

Każdy może pomóc w realizacji tego projektu. Zajrzyj na http://polakpotrafi.pl/projekt/lem-napoli i przyłącz się do akcji. Ekipa Light Electric Motorcycle (LEM) zbiera kasę na sprzęt do rozbudowy linii produkcyjnej – każda złotówka się liczy!

 

Studenci należą do koła naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych (PiRM) i są konstruktorami pierwszego w Polsce samochodu bezzałogowego. Auto za pomocą inteligentnej elektroniki rozpoznaje znaki drogowe i jest konkurencją dla samochodów Google i MIT.

Zapraszamy także na ich stronę pirm.pwr.wroc.pl i fanpage: www.facebook.com/knpirm


zobacz galerię

Zobacz również:
Zastanawiasz się, czy warto pojawić się w Poznaniu? Nie marnuj więcej czasu, wsiadaj motocykl i korzystając z ładnej pogody przyjeżdżaj na do hal międzynarodowych targów motoryzacyjnych na ulicy Głogowskiej. Na zachętę nasza krótka relacja. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij