Elektryczny skuter z Wrocławia

Studenci Politechniki Wrocławskiej specjalizują się w projektowaniu pojazdów elektrycznych. Ich najnowszy projekt może namieszać, ale póki co zbierają kasę na sprzęt do produkcji. Pomożecie?!

Light Electric Motorcycle
LEM Napoli

Studenci Politechniki Wrocławskiej przygotowują się do zawodów SmartMoto Challenge 2015 w Barcelonie, w których triumfowali rok temu, a w 2013 roku zajęli 3. miejsce. W tej edycji ich tajną bronią będzie Lem Napoli – elektryczny skuter przystosowany do transportu jedzenia na wynos (np. pizza). Motocykle Junak, SHL, WSK, czy Osa to były prawdziwe perełki polskiego przemysłu z ubiegłego stulecia. Jednak naszym zdaniem przyszłość należy do pojazdów elektrycznych, dlatego już od 3 lat budujemy prototypy Lekkich Motocykli Elektrycznych – mówią studenci.

Ten elektryczny motorower będzie napędzany silnikiem umieszczonym w piaście koła z baterią jonowo-litową i panelem słonecznym. Taka kombinacja umożliwi jazdę z prędkością do 45 km/h (ograniczona elektronicznie) i zasięg ponad 70 km. Skuter będzie miał regulowane zawieszenie, hydrauliczne hamulce tarczowe i ledowe światła. Całość ma być sterowana za pomocą aplikacji mobilnej. Dodatkowo będzie można go doposażyć m.in. w duży bagażnik.

Każdy może pomóc w realizacji tego projektu. Zajrzyj na http://polakpotrafi.pl/projekt/lem-napoli i przyłącz się do akcji. Ekipa Light Electric Motorcycle (LEM) zbiera kasę na sprzęt do rozbudowy linii produkcyjnej – każda złotówka się liczy!

 

Studenci należą do koła naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych (PiRM) i są konstruktorami pierwszego w Polsce samochodu bezzałogowego. Auto za pomocą inteligentnej elektroniki rozpoznaje znaki drogowe i jest konkurencją dla samochodów Google i MIT.

Zapraszamy także na ich stronę pirm.pwr.wroc.pl i fanpage: www.facebook.com/knpirm


Zobacz również:
REKLAMA