Elektryzujące porozumienie. Yamaha, Honda, Piaggio i KTM podpisały ważną deklarację

Czterej wielcy producenci jednośladów - Honda, Yamaha, Piaggio i KTM podpisali porozumienie w sprawie powołania konsorcjum na rzecz wymiennych baterii do pojazdów elektrycznych. To milowy krok w stronę elektromobilności.

porozumienie baterie Honda


Członkowie założyciele Konsorcjum, zaangażowani w promocję powszechnego wykorzystania lekkich pojazdów elektrycznych, takich jak motorowery, skutery, motocykle, trójkołowce i quady, działając na rzecz sektora transportu oraz bardziej zrównoważonego zarządzania cyklem życia akumulatorów, w kontekście międzynarodowej polityki klimatycznej, wierzą, że dostępność znormalizowanego systemu wymiennych akumulatorów jest kluczem do rozwoju niskonapięciowej elektromobilności.

Podstawowym celem Konsorcjum jest znalezienie odpowiedzi na główne wątpliwości klientów, dotyczące przyszłości elektromobilności, poprzez zwiększenie zasięgu, skrócenie czasu ładowania oraz obniżenie kosztów pojazdów i infrastruktury. Aby rozwiązać powyższe problemy, wyznaczono cztery główne cele:

  • Opracowanie wspólnych specyfikacji technicznych dla systemów wymiennych akumulatorów.
  • Zatwierdzanie standardowych zastosowań systemów akumulatorowych.
  • Wprowadzenie i promowanie wspólnych specyfikacji Konsorcjum jako standardu w europejskich i międzynarodowych organizacjach normalizacyjnych.
  • Rozszerzenie stosowania jednolitej specyfikacji, opracowanej przez Konsorcjum, na poziom globalny.

Założyciele Konsorcjum będą angażować się w tworzenie międzynarodowych standardów technicznych poprzez współpracę z zainteresowanymi stronami oraz z krajowymi, europejskimi i światowymi organami normalizacji i miar. Istotnie, nadal występują różnice w dostępności stacji ładowania w różnych krajach, ograniczone są również informacje dla użytkowników końcowych.

Dlatego też, HONDA, KTM, PIAGGIO i YAMAHA zamierzają za pośrednictwem konsorcjum zaangażować decydentów w rozwój i wdrażanie infrastruktury ładowania, co pozwoli upowszechnić lekkie pojazdy elektryczne.

Czterej członkowie założyciele zachęcają wszystkich zainteresowanych do współpracy i wzbogacenia wiedzy eksperckiej Konsorcjum, co przyczyni się do szerokiego rozpowszechnienia standardu akumulatorów wymiennych w przyszłości. Strony zainteresowane przystąpieniem do SBMC uzyskają szczegółowe informacje kontaktując się z jednym z członków założycieli.

Zobacz również:
Już od najbliższego weekendu 16-17.04 przez trzy najbliższe tygodnie sieć sklepów z motocyklami, odzieżą i akcesoriami M&M Motocykle organizuje dni otwarte w swoich warszawskich lokalizacjach.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA