Erik Buell Racing zawiesza produkcję (znowu)

EBR znów ma kłopoty. Nowy właściciel zawiesza produkcję i poszukuje kolejnego inwestora dla firmy. Czyżby kolejny raz bankructwo?

EBR EBR
EBR znów zawiesza działalność

Telenowela brazylijska. Tak w dwóch słowach można określić perypetie Erika Buella i jego motocykli. Od czasów kiedy Harley-Davidson dość brutalnie pozbył się Buella i Erik założył nową firmę EBR, o ich bankructwie i wznowieniu produkcji słyszeliśmy już kilka razy. Erik Buell się nie poddaje. Niestety znów okazało się, że jego motocykle to za dużo (i pewnie za drogo) na trudne czasy w branży motocyklowej i po raz kolejny EBR zawiesza działalność i koncentruje swoje wysiłki na poszukiwaniu nowego inwestora.

Obecny właściciel, firma LAP (Liquid Asset Partners) uznał, że sprzedaż i produkcja jest na niewystarczającym poziomie by kontynuować działalność EBR bez konkretnego inwestora. Do tej decyzji przyczyniło się również zamknięcie kilku firm zajmujących się podwykonawstwem i produkcją podzespołów do motocykli EBR, a także zdecydowanie za mała sieć dealerska. Koniec końców, nie patrząc na przyczyny EBR znów znika z motocyklowej mapy USA. Nie jesteśmy jednak pewni czy to ostatni rozdział tej historii, bowiem Erik Buell nigdy się nie poddaje. Czy uda mu się znaleźć kolejnych inwestorów, którzy podejmą wyzwanie?

Zobacz również:
REKLAMA