Euro 2012 odwołane!

Jeden z bliskich współpracowników Michela Platiniego zdradził plany UEFA w stosunku do Polski. Euro 2012 ma zostać odwołane! Podobno jednym z decydujących czynników było zachowanie pseudokibiców. UEFA obawia się wielkiej rozróby.

Ukraina, choć z innych powodów, również nie może czuć się pewnie. Na razie nie wiadomo, który kraj mógłby zorganizować ten turniej za nas.

Jest też dobra wiadomość dla fanów motoryzacji. Część środków, które zostały w puli Euro 2012 zostanie przeznaczona na budowę nowego toru wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Ktoś w rządzie w końcu policzył, że warto. To dobry moment, bo jak pisaliśmy kilka dni temu Czesi rezygnują z organizacji rundy MotoGP w Brnie. W tym roku cyrk MotoGP zawita tam po raz ostatni. Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel PZMotu poinformował nas o podpisaniu listu intencyjnego z promotorem zawodów - firmą Dorna. Pierwsza runda ma się odbyć w Polsce już w 2013 roku! Mało tego PZMot chce zorganizować wyścig Formuły 1 na torze w Polsce. Robert Kubica powinien wtedy wrócić do formy - zdradził nam ten sam człowiek. To z pewnością będzie spełnienie jednego z jego marzeń - ścigać się na torze we własnej ojczyźnie - dodał.Budowa toru jest możliwa na Dolnym Śląsku w pobliżu Wrocławia. Lotnisko, połączenia autostradowe oraz obwodnica z pewnością ułatwią logistykę. Jednak przedstawiciele magistratu nie chcieli z nami rozmawiać na ten temat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na terenie należącym do Agencji Mienia Wojskowego ruszyły już jakieś prace ziemne. Rzecznik prasowy Małgorzata Golińska bagatelizuje sprawę twierdząc, że to tylko porządkowanie terenu.
Naszemu człowiekowi udało się zamienić kilka słów z prezydentem Wrocławia - Rafałem Dutkiewiczem, który nie jest fanem sportów motorowych, ale sprzyja inicjatywie. "Wrocław zasługuje na wydarzenie tej rangi" - powiedział w krótkiej rozmowie.


Dotarliśmy do nigdzie nie opublikowanej wstępnej wizualizacji. Tor ma mieć długość 4820 m, 5 zakrętów w lewo oraz 7 w prawo. Ma spełniać najbardziej restrykcyjne normy bezpieczeństwa. W pobliżu powstanie hotel wraz z kompleksem sportowym (m.in. basen olimpijski) oraz pełnym pakietem usług odnowy biologicznej.
REKLAMA