Ezpeleta: chcemy zaszczepić motocyklistów, ten dramat nie może się powtórzyć

Chcielibyśmy zaszczepić całe padoki – twierdzi szef Dorny Carmelo Ezpeleta. "Nie chcemy by powtórzył się scenariusz z ubiegłego roku".

motogp MotoGP/Dorna

Ubiegły rok o mało nie rozłożył MotoGP na łopatki. Nie dość, że niemal wszystkie kraje na świecie wprowadziły rozmaite formy obostrzeń sanitarnych, to wszystkie teamy musiały wdrożyć specjalne procedury sanitarne, które mocno skomplikowały rozgrywanie zawodów. 

Zarówno zawodnicy, jak i obsługa poddawani byli regularnym testom na obecność Covid-19, zaś najmniejsze podejrzenie choćby kontaktu z osobą zakażoną skutkowało umieszczeniem w kwarantannie. W sezonie 2020 udało się zorganizować tylko 14 wyścigów, wszystkie odbyły się w Europie.

Przeczytaj również: sezon 2020 MotoGP i WSBK mógł zostać odwołany

Carmelo Ezpeleta, szef firmy Dorna, zarządzającej MotoGP, w wywiadzie udzielonym hiszpańskiej gazecie AS, powiedział, że chce zrobić wszystko, by scenariusz sezonu 2020 nie powtórzył się. Plany na 2021 rok przewidują rozegranie między marcem a listopadem co najmniej 18 wyścigów. Pomysłem na zrealizowanie tego planu miałoby być zaszczepienie wszystkich zawodników, ale także całej obsługi.

Ten plan ma jednak słabą stronę – na całym świecie dystrybucja szczepionki jest ściśle kontrolowana, a szczepienia odbywają się według klucza. W pierwszej kolejności szczepieni są zwykle lekarze i seniorzy. Ezpeleta dość enigmatycznie deklaruje, że Dorna jest w kontakcie z władzami w wielu krajach i czeka na dalszy rozwój sytuacji.

Zobacz również:
W pierwszy weekend lipca zostanie rozegrana inauguracyjna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie - Orlen MX MP. Zawody odbędą się na torze w Strykowie. Jako, że zawodnicy rozpoczęli już sezon startując w zawodach strefowych oraz Pucharze Polski, to możemy się spodziewać widowiskowego ścigania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA