[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Faraonowie i FMX

10 tysięcy widzów zobaczyło pokazy FMX, które w miniony piątek, 10 kwietnia, odbyły się tuż pod egipskimi Piramidami w Gizie.

Starożytne Sfinks i uznana za jeden z cudów świata Piramida Cheopsa – w takiej scenerii odbył się specjalny pokaz promujący największą na świecie serię zawodów FMX. Czterech światowej klasy zawodników: Morgan Carlson (Szwecja), Nick De Wit (Południowa Afryka), Jimmy Verburgh (Belgia) oraz Chris Birch (Wielka Brytania) pojawiło się na ziemi faraona w ramach Red Bull X-Fighters Exhibition Tour. Każdy z nich wykonał dziesiątki różnych trików przed 10-tysięcznym tłumem. Miłośnicy mocnych wrażeń zgromadzili się u podnóża piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, aby zobaczyć na własne oczy takie tricki jak: „Tsunami”, „Superman” i „Death man”. Nawiązując do niezwykłej lokalizacji, reprezentant kontynentu afrykańskiego Nick De Witt wykonał specjalnie dla zgromadzonej publiczności dość nietypowy trik o nazwie „Faraon” .

REKLAMA


Jednym z elementów wyróżniających Red Bull X-Fighters jest organizowanie rywalizacji FMX w niezwykłych miejscach. W 2007 roku zawody – do tej pory odbywające się na arenach walk byków w Madrycie i Mexico City - przeobraziły się w światową serię, która z każdym rokiem zmienia listę swoich przystanków. W sezonach 2007 i 2008 do listy lokalizacji Red Bull X-Fighteters dołączyły nowe miejsca: Zamek Slane w Irlandii, Sambadrom w Rio de Janeiro, arena rodeo w Tekasie, kamieniołom w niemieckim Wuppertalu oraz Stadion X-lecia w Warszawie.W tym roku na mapie międzynarodowego touru pojawią się nowe przystanki – tym razem będą to Calgary i Londyn. Następny przystanek Red Bull X-Fighters odbędzie się 30 maja w Calgary w Kanadzie.

zobacz galerię

Zobacz również:
Honda zaprasza do Barda Śląskiego. W weekend 24 -26 maja odbędzie się tam Honda Adventure Day - impreza dla fanów Hondy Afryka Twin połączona z Rajdem Tukan 2019
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij