Faworyt może nie wystartować w Dakarze

Odwieczny rywal Cyrila Despresa i bezsprzecznie jeden z najlepszych zawodników startujących w rajdzie Dakar może w ogóle w nim nie wystartować. Powodem jest kontuzja.

Jak co roku pomiędzy Despresem, a Comą zapowiadała się mordercza walka o to kto wygra Dakar. Do pojedynku może jednak nie dojść bo Marc Coma jeszcze nie wyleczył kontuzji, której nabawił się podczas rajdu Maroka i może się okazać że w Rajdzie w ogóle nie pojawi się na starcie Dakaru w Limie.

Po poważnej glebie jaką Coma zaliczył w rajdzie Maroka, kontuzja lewego barku wciąż mu doskwiera. O tym czy Marc wystartuje w rajdzie najprawdopodobniej dowiemy się po dzisiejszej konferencji prasowej w Barcelonie. Pewnym za to jest, że aż do przewidzianego startu 5 stycznia Coma będzie odpoczywał i oszczędzał ramię najbardziej jak to możliwe. Choć fani Comy mogą czuć się zawiedzeni, my patrzymy na to nieco inaczej. Być może kontuzja Comy zrobiła miejsce dla Kuby Przygońskiego i to on podejmie walkę o zwycięstwo ze zdecydowanym faworytem i czterokrotnym zwycięzcą Dakaru- Cyrilem Despresem. Do tej pory Coma wygrywał Dakar 3 razy w tym 2 razy w Ameryce Południowej.

Zobacz również:
REKLAMA