Ferodo – z toru wyścigowego prosto do Twojego motocykla

Co sprawia, że zawodnik zostaje Mistrzem Świata? Moc maksymalna jego motocykla? Wyższe od konkurencji umiejętności? A może zbiór umiejętności, szczęścia, świetnego zespołu i idealnie przygotowanego sprzętu?

TRW, konkurs

Czynników tworzących Mistrza Świata w sporcie motocyklowym jest wiele, a jednym z nich są podzespoły wykorzystywane w mistrzowskim motocyklu. Za przykład niech posłuży układ hamulcowy. Wielokrotnie różnica pomiędzy zwycięstwem, a drugą pozycją kryje się w hamowaniu do ostatniego zakrętu. Hamować trzeba nie tylko późno, ale z tą samą precyzją na początku i na końcu wyścigu.

Najwyższe wymagania Mistrzostw Świata World Superbike przekładają się na najwyższej jakości układy hamulcowe -  klocki i tarcze hamulcowe, układy sprzęgła oraz inne podzespoły sygnowane logo Ferodo.

klocki hamulcowe FerodoFerodo

Z toru na drogę

Tor wyścigowy to najbardziej wymagające środowisko dla motocyklisty, jego motocykla oraz podzespołów. To właśnie tam Ferodo od lat zbiera doświadczenie, opracowując swoje produkty i testując je w każdym detalu. Dzięki temu w sezonie 2021 Mistrzem Świata World Superbike został, wspierany przez Ferodo, Toprak Razgatlıoğlu z fabrycznego zespołu Yamahy.

Ferodo w ramach swojej oferty posiada linie produktowe dedykowane wyczynowej jeździe po torach płaskich i w terenie. Motocykliści mogą korzystać z bardzo szerokiego wyboru klocków hamulcowych, w tym specjalistycznych klocków ceramicznych CPRO czy sinterowych (spiekanych) klocków ST/SG. Wspólnym mianownikiem dla różnych rozwiązań jest najwyższa jakość.

Oczywiście, rozwiązania sprawdzające się na torze wyścigowym muszą być dostosowane do potrzeb codziennej jazdy po drogach publicznych. Z tego powodu produkty drogowe tworzone są z myślą nie tylko o najlepszych właściwościach, ale także o wytrzymałości na zużycie. Ferodo posiada w swojej ofercie klocki i tarcze hamulcowe nie tylko do motocykli sportowych, ale także motocykli typu adventure, motocykli klasycznych czy skuterów.

Nie tylko hamulce

Mimo że Ferodo kojarzy się głównie z układami hamulcowymi, włoska marka to także bardzo bogata oferta tarcz sprzęgłowych, sprężyn, kompletnych sprzęgieł oraz specjalistycznej chemii motocyklowej. Obok produktów do zastosowań torowych znajdą się także podzespoły do skuterów i motocykli terenowych.

TRW, konkurs

Dlaczego Ferodo?

Pierwszy seryjnie produkowany pojazd z klockami hamulcowymi Ferodo zjechał z linii montażowej w 1922 roku. Od tego czasu Ferodo jest lojalnym partnerem topowych europejskich i światowych producentów. W 15 zakładach produkcyjnych zlokalizowanych na całym świecie powstaje ponad 40 milionów klocków hamulcowych rocznie. Ferodo posiada własne działy R&D. Marka stawia mocny nacisk na sport motorowy pozwalający nieustannie testować i rozwijać produkty oraz innowacyjne technologie nowej generacji – jak pierwszy cierny materiał zatwierdzony przez producentów o zerowej lub niskiej zawartości miedzi, stworzony w autorskiej technologii ECO-FRICTION®.

Ferodo to doświadczenie, jakość, precyzja i najlepsze rozwiązanie dla Twojego motocykla.

Zobacz również:
REKLAMA