Filmowa historia Vespy. Zapraszamy na spotkanie w Accademii Włoskiego Kina!

Kto stoi za powstaniem ikony włoskiego stylu – skutera Vespa? Jakie filmy i reklamy rozsławiły na przestrzeni lat ten markowy skuter? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas spotkania Accademii Włoskiego Kina, poświęconego kultowemu skuterowi.

Audrey Hepburn and Gregory Peck Vespa Domena publiczna

Pomysłodawczynią i prowadzącą spotkania w ramach Accademii Włoskiego Kina jest Diana Dąbrowska, filmoznawczyni związaną z Łodzią Filmową, organizatorka imprez filmowych i festiwali, animatorka kultury oraz specjalistka od włoskiego kina. Accademia Włoskiego Kina to cykl spotkań, podczas których widz może odkryć i docenić cały pejzaż filmowej Italii. Spotkania są bezpłatne, otwarte dla wszystkich, a w obecnych czasach odbywają się online.

Obecnie Accademia Włoskiego Kina zaprasza na spotkanie poświęcone najsłynniejszemu skuterowi świata filmowego - Vespie. Od Rzymskich wakacji Williama Wylera aż po Dziennik intymny Nanniego Morettiego – zapraszamy na niezwykłą podróż po różnorodnych krainach filmowych i reżyserskich wizjach. Naszą przewodniczką będzie oczywiście kultowa Vespa.

Spotkanie inspirowane jest filmem Enrico Piaggio – Włoski sen (Enrico Piaggio – Un sogno italiano, 2019), a także wspaniałą rocznicą – w 2021 mija 75 lat od powstania Vespy.

Na spotkanie zapraszamy na profil FB Accademii Włoskiego Kina dziś, 10.05.2021 o godzinie 19:00

https://www.facebook.com/events/830850774167676/

Nagranie spotkania będzie dostępne również po premierze na profilu FB.

Na spotkanie zaprasza również Vespa Polska, która przekazała nagrody na konkurs związany ze spotkaniem, wśród których będzie możliwość wygrania również Vespy na weekend, by móc poczuć się jak filmowa gwiazda włoskiego kina.

zobacz galerię

Zobacz również:
Kamera przednia Mio MiVue M700 to najnowsza propozycja, która dzięki rejestracji w 2k i 60 FPS zagwarantuje nieskazitelne nagrania z każdego przejazdu Twoim motocyklem, skuterem a nawet… hulajnogą.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA