[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
4.5

Finałowa runda Orlen MX MP 2019 - już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski. Wszystkich fanów off-roadu zapraszamy do Obornik Wielkopolskich.

Motocross: Mistrzostwa Polski 2016 - IV runda w Człuchowie - relacja.

Sezon 2019 nie jest zbyt łaskawy dla motocrossowych zawodników. W związku z tragicznymi wypadkami Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZMot zawiesiła rozgrywki w tej dyscyplinie na wszystkich szczeblach do 1 września 2019 r. 5.runda planowana w dniach 17-18 sierpnia 2019 na torze w Sobieńczycach, ze względu na brak nowego wolnego terminu, została odwołana.

Z kolei ostatnia, 6. runda planowana w dniach 7-8 września 2019 we Wschowie, odbędzie się w tym samym terminie na torze w Obornikach Wielkopolskich (wg planowanego dotychczas podziału na klasy sobota/niedziela).

W związku z powyższymi zmianami ilość rund ORLEN MX MP w sezonie 2019 zmniejszy się z sześciu do pięciu, a runda w Obornikach będzie oznaczona jako piąta (ostatnia w tym sezonie).

REKLAMA

Emocji nie zabraknie, bo w większości klas mistrzowskie tytuły rozstrzygną się na obornickim torze. W MX Open i MX2 tylko kataklizm może powstrzymać Tomasza Wysockiego przed sięgnięciem po podwójną koronę. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Szymona Staszkiewicza w MX2 Junior.

Z kolei Asia Miller jako jedyna w całym cyklu wygrała wszystkie rundy i ma na koncie komplet punktów. Ubiegłoroczna mistrzyni - Anna Stecjuka - traci do niej 24 pkt (na 50 możliwych do zdobycia) i wciąż ma hipotetyczne szanse na obronę tytułu. 

Na bank dużo się będzie działo wśród mniejszych klas - w każdej z nich po kilku kandydatów ostrzy sobie zęby na mistrzowski tytuł. Zarówno w MX65, jak i w MX85 oraz w MX125 wszystko rozstrzygnie się na torze w Obornikach.

Dodatkowym atutem tego obiektu jest jego stadionowe ukształtowanie. To oznacza, że kibice nie ruszając się z miejsca mogą obserwować rywalizację na praktycznie 90% trasy.

Gdzie?

Oborniki Wielkopolskie, ul. Łukowska

Kiedy?

Sobota 7.09.2019
start wyścigów godz. 13.00 (klasy: MX125, MX65, MX Kobiet, MX Open)

Niedziela 8.09.2019
start wyścigów godz.12.35 (klasy: MX Masters, MX85, MX2, Puchar Burmistrza Obornik - licencja B, C)

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij