Finałowa runda Orlen MX MP 2019 - już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana ostatnia runda Motocrossowych Mistrzostw Polski. Wszystkich fanów off-roadu zapraszamy do Obornik Wielkopolskich.

Maciej Wierzbicki
Motocross: Mistrzostwa Polski 2016 - IV runda w Człuchowie - relacja.

Sezon 2019 nie jest zbyt łaskawy dla motocrossowych zawodników. W związku z tragicznymi wypadkami Główna Komisja Sportu Motocyklowego PZMot zawiesiła rozgrywki w tej dyscyplinie na wszystkich szczeblach do 1 września 2019 r. 5.runda planowana w dniach 17-18 sierpnia 2019 na torze w Sobieńczycach, ze względu na brak nowego wolnego terminu, została odwołana.

Z kolei ostatnia, 6. runda planowana w dniach 7-8 września 2019 we Wschowie, odbędzie się w tym samym terminie na torze w Obornikach Wielkopolskich (wg planowanego dotychczas podziału na klasy sobota/niedziela).

W związku z powyższymi zmianami ilość rund ORLEN MX MP w sezonie 2019 zmniejszy się z sześciu do pięciu, a runda w Obornikach będzie oznaczona jako piąta (ostatnia w tym sezonie).

Emocji nie zabraknie, bo w większości klas mistrzowskie tytuły rozstrzygną się na obornickim torze. W MX Open i MX2 tylko kataklizm może powstrzymać Tomasza Wysockiego przed sięgnięciem po podwójną koronę. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Szymona Staszkiewicza w MX2 Junior.

Z kolei Asia Miller jako jedyna w całym cyklu wygrała wszystkie rundy i ma na koncie komplet punktów. Ubiegłoroczna mistrzyni - Anna Stecjuka - traci do niej 24 pkt (na 50 możliwych do zdobycia) i wciąż ma hipotetyczne szanse na obronę tytułu. 

Na bank dużo się będzie działo wśród mniejszych klas - w każdej z nich po kilku kandydatów ostrzy sobie zęby na mistrzowski tytuł. Zarówno w MX65, jak i w MX85 oraz w MX125 wszystko rozstrzygnie się na torze w Obornikach.

Dodatkowym atutem tego obiektu jest jego stadionowe ukształtowanie. To oznacza, że kibice nie ruszając się z miejsca mogą obserwować rywalizację na praktycznie 90% trasy.

Gdzie?

Oborniki Wielkopolskie, ul. Łukowska

Kiedy?

Sobota 7.09.2019
start wyścigów godz. 13.00 (klasy: MX125, MX65, MX Kobiet, MX Open)

Niedziela 8.09.2019
start wyścigów godz.12.35 (klasy: MX Masters, MX85, MX2, Puchar Burmistrza Obornik - licencja B, C)

Zobacz również:
Maverick Vinales został zawieszony i wycofany ze startu w Grand Prix Austrii. Powodem nieautoryzowane zmiany w motocyklu. Yamaha się wkurzyła.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA