Flota motocykli i skuterów Yamaha wspiera walkę z koronawirusem

Koronawirus wciąż niepokonany, ale Yamaha Motor Polska wraz z siecią dealerską aktywnie włącza się we wsparcie służb medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19.

Yamaha wspiera walkę z koronawirusem Yamaha
Yamaha wspiera walkę z koronawirusem. Do służby zdrowia trafią 22 motocykle i skutery Yamahy.

Yamaha pomaga w walce z koronawirusem

Koronawirus w Polsce wciąż zbiera żniwo i w szpitalach ląduje coraz więcej zarażonych. Walka trwa, a w tę walkę włącza się coraz więcej firm i marek związanych również z branżą motocyklową. Taką inicjatywę podjęła na przykład Yamaha Motor Polska, która we współpracy ze swoimi dealerami postanowiła udostępnić 22 motocykle i skutery służbom medycznym, aby te mogły szybko i sprawnie przemieszczać się po zatłoczonych polskich miastach kiedy sytuacja tego wymaga.

Dealerzy w pięciu miastach przygotowali motocykle i skutery, które w tym i przyszłym tygodniu zostaną przekazane medykom biorącym czynny udział w opiece nad chorymi, badaniem osób z podejrzeniem wirusa i działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się epidemii. Do dyspozycji służb zostały przygotowane dwa najpopularniejsze nad Wisłą modele - lekkie, wszechstronne motocykle Yamaha MT-07 wyposażone w wysoką szybę zabezpieczającą przed wiatrem i deszczem oraz sportowe maksiskutery XMAX 125 Tech MAX przeznaczone do prowadzenia na samochodowe prawo jazdy kategorii B. Flota liczy łącznie aż 22 jednoślady oznaczone charakterystycznym znakiem #wspieramymedykow. Zachęcamy do wypatrywania tych pojazdów na ulicach Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Gdy tylko je dostrzeżecie, będziecie wiedzieć, że jadą nimi przedstawiciele służb medycznych walczących o nasze zdrowie.

Zobacz także: sprzedaż motocykli w Polsce - przez koronawirusa najgorsza od pięciu lat 

Koronawirus w Polsce i na świecie

W Polsce według oficjalnych statystyk podawanych przez źródła rządowe zdiagnozowano już blisko 17 500 zachorowań na koronawirusa covid-19, czy też SaRS-CoV-2. Blisko 900 osób zmarło, a  blisko 6700 wyzdrowiało. W szpitalach wciąż znajduje się około 2500 osób. Najwięcej zachorowań stwierdzono w województwie Śląskim - blisko 5000.

Na świecie wirus również zbiera żniwo - stwierdzono ponad 4,4 miliona zachorowań i blisko 300 000 zgonów powiązanych z wirusem. Sytuacja wciąż jest trudna i skomplikowana, a ponadto ma ogromny, negatywny wpływ na wszystkie dziedziny gospodarki na świecie.

zobacz galerię

Zobacz również:
Młody szwajcarski zawodnik, Jason Dupasquier niestety zmarł w wyniku odniesionych obrażeń podczas wypadku w drugiej sesji kwalifikacyjnej Moto3. Tę smutną informację przekazała dziś Dorna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA