[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Francuscy policjanci walczą... z fotoradarami!

Jak się okazuje Francja ma podobne podejście do tematu fotoradarów ja Polska. Ustawianie ich w szczerym polu żeby służyły tylko w celach zarobkowych to norma, jednak kilkunastu policjantów postanowiło z tym walczyć.

We francuskim programie telewizyjnym Auto-Moto pojawił się materiał o policjantach walczących z fotoradarami. Jeżdżą oni po okolicznych miejscowościach i zakładają czarne worki na skrzynki fotoradarów. Jaki jest powód? Oczywiście policjanci mają dość zarobkowego traktowania kierowców. Podobnie jak u nas rząd francuski obiecywał, że fotoradary są montowane tylko dla poprawy bezpieczeństwa. Nie da się jednak ukryć że teraz spora część fotoradarów w Polsce (jak widać we Francji również) to prawdziwe maszynki do robienia kasy i reperowania budżetu gmin i samorządów ustawiane w miejscach gdzie nie ma prawie żadnego zagrożenia wypadkiem. Właśnie przeciw temu buntują się policjanci we Francji, bo nie chcą żeby prawdziwy cel ich pracy, czyli pomaganie i poprawa bezpieczeństwa nie tylko w ruchu ulicznym, ale w ogóle została zamieniona na zwyczajne trzepanie kasy i nabijanie budżetu. To dość odważna postawa bo nie dość że mogą stracić pracę, to jeszcze grozi im do 5 lat więzienia. My gratulujemy im odwagi i obywatelskiej postawy. To jak panowie policjanci? Może czas na podobne działanie nad Wisłą?

REKLAMA

Zobacz również:
Już w lipcu tego roku w życie wejdą nowe unijne przepisy. Motocykliści z UE będą musieli umieścić na kaskach duże, czytelne nalepki z instrukcją obsługi zapięcia kasku. Wszystko za sprawą dyrektywy Komisji Europejskiej.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij