GMoto - Ważny punkt na motocyklowej mapie Polski

Oto przykład jak z malutkiego biznesu stworzonego na poddaszu, można ciężką pracą stworzyć jeden z ważniejszych punktów na motocyklowej mapie Polski. Historia sklepu GMoto.

Gmoto GMoto

Rynek motocyklowy jest bardzo wąski. Krótki sezon i wciąż niewielka liczba motocyklistów w kraju sprawia, że trzeba się mocno rozpychać wśród konkurencji by być na topie.
Wiele lat pielęgnowania interesu i mnóstwo poświęceń musiało przynieść owoce ciężkiej pracy. Dużo osób może powierzchownie ocenić, że udało się odnieść sukces, że udało się wstrzelić w lukę. Aby nie poddawać się surowej ocenie warto skupić się na początkach, zanim wszystko zaczęło nabierać właściwych kształtów.

Marka Gmoto istnieje na rynku od 11 lat. Cały ten okres to nie tylko wysoka sprzedaż i wciąż poszerzana oferta, ale i czas zbierania doświadczeń i pokonywania trudności. Wiele osób jest przekonana że Gmoto swój początek miało jako wielki sklep. Jednak nieliczni wiedzą, że zanim powstał duży sklep stacjonarny, spory magazyn i paczkarnia z krwi i kości wszystko to mieściło się w małym pokoju na strychu – pod ręką szkolnego małolata. Na powierzchni kilku metrów kwadratowych mieściła się cała infrastruktura sklepu wysyłkowego - biuro, regały, paczkarnia i nieduża ilość produktów z ówczesnej oferty.

Na samym początku oferta nie była bogata, ograniczała się jedynie do fajek zapłonowych i kilku podstawowych części do polskich motorowerów. Aby ograniczyć koszty związane z zaopatrzeniem, często do hurtowni trzeba było wybierać się busem lub... autostopem. Jak na szkolne realia i ograniczone możliwości transportowe, opcja była idealna.

Pogodzenie wszystkiego nie było łatwe - mała ilość kontaktów handlowych, płatności, wysyłki, telefony i e-maile. Do tego dochodziły obowiązki szkolne, które często przegrywały z biznesowymi zobowiązaniami.

Z biegiem lat, przekroczenie 50 zamówień dziennie było wielkim sukcesem, ale z powodzeniem wystarczało na zaspokojenie potrzeb szkolnego licealisty. Już niedługo po uruchomieniu sprzedaży okazało się, że miejsca na strychu zaczyna brakować i trzeba rozglądać się za czymś większym. Po wynajęciu pierwszego poważnego magazynu, z biegiem miesięcy okazało się że i on niebawem się przepełni. Wciąż poszerzana oferta, nowi pracownicy i sprzedaż lokalna szybko zweryfikowały, że trzeba zainwestować w kolejne lokum.

 

GMotoGMoto

 

Aby sklep nabrał obecnych kształtów musiało minąć ponad 11 lat. W tym jakże długim okresie zebrane doświadczenia i sztab zatrudnionych pracowników pozwoliły na profesjonalną i kompleksową obsługę klientów z całej polski. Setki dni i godzin ciężkiej pracy, zaowocowały pozycją jednego z liderów sprzedaży w branży motocyklowej na terenie Polski.

Obecnie jesteśmy w stanie zrealizować kilka tysięcy zamówień dziennie, odebrać setki telefonów i obsłużyć rzesze klientów stacjonarnych. Powierzchnia 3000 metrów kwadratowych magazynu i profesjonalna paczkarnia, pozwala na błyskawiczną realizację zamówień w terminie nie rzadko niższym niż 24 godziny.

 

 

W okresie działania przedsiębiorstwa, oferta handlowa zmieniła się diametralnie. W ciągłej sprzedaży są części do motocykli współczesnych, zabytkowych, oraz pojazdów ATV. Duża część asortymentu to odzież motocyklowa i akcesoria różnego rodzaju. Rosnącą popularnością, cieszą się specjalistyczne narzędzia serwisowe i elektroniczne gadżety motocyklowe.

 

GMotoGMoto

 

Działania mają na celu ciągłe poszerzanie i aktualizację oferty. Duży nacisk kładziemy również na rozwój w innych płaszczyznach. Działania marketingowe, obecność w mediach społecznościowych i serwisach internetowych to kolejny etap w planowaniu polityki na najbliższe lata. Pokazanie się na targach krajowych i międzynarodowych to następny krok w kierunku promocji i pozyskania nowych sieci sprzedaży.

Obecnie czeka na Was wiele marek odzieżowych takich jak Modeka, Rebelhorn, Nolan, HJC, Modeka, Oxford, Adrenaline, LS2 ale i wiele marek technicznych takich jak Tourmax, JMP, Polini, Airsal. Do dyspozycji klientów zostaje niezliczona ilość motocyklowych środków chemicznych, olejów, smarów oraz innych specjalistycznych środków naprawczych. Na około 260 metrach kwadratowych znajdziecie nie tylko odzież motocyklową, ale też akcesoria i części do maszyn każdego rodzaju. Sklep Gmoto jest zlokalizowany przy ul. Kościuszki 78.

Szeroko pojęty motocyklizm rozwija się z każdym rokiem i nie zapowiada się aby tendencja była spadkowa. Motocyklowy tort ma jeszcze sporo kawałków i chcemy delektować się kolejnymi przez wiele wiele lat. "Chciałbym mieć w sklepie śrubki do Harleya i cylindry do jawki" powiedział kilkanaście lat temu Paweł, czy spełniło się dziecięce marzenie ?

 

GMotoGMoto

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ