Garmin Montana 700 nowa nawigacja dla twardzieli

Przed dwoma miesiącami prezentowaliśmy wam nową nawigację dla motocyklistów Garmin Zumo XT, dzisiaj pora na pokazanie bardziej hardkorowaego modelu Montana 700. 

Zaprezentowany wiosną tego roku Garmin Zumo XT, jest nawigacją przeznaczoną dla motocyklistów podróżujących głównie asfaltowymi szlakami. Rozbudowane menu, dożywotnia aktualizacja pakietu map City Navigator za pomocą sieci wi-fi, znakomity duży i czytelny wyświetlacz o niespotykanej dotąd rozdzielczości 1280 × 720 pikseli oraz połączenie i pokazywanie informacji z telefonu na ekranie urządzenia to tylko początek długiej listy mocnych stron Garmina.

Nowa Montana to zupełnie inne urządzenie przeznaczone dla osób poruszających się z dala od utartych szlaków, czyli miłośników quadów i jazdy w terenie. Wytrzymała konstrukcja, łączność satelitarna, nawigacja po mapach topograficznych i drogowych oraz aparat z matrycą 8 megapikseli – wszystko czego potrzebujesz na wyprawie znajdziesz teraz w jednym urządzeniu. Nowy odbiornik jest dostępny w trzech wersjach 700, 700i, 750i różniących się od siebie poziomem wyposażenia. 

Pierwszy Garmin Montana pojawił się na rynku prawie 10 lat temu. Od tego czasu sporo się zmieniło a nawigacje z tej serii mimo wprowadzanych zmian zdążyły się zestarzeć. Nowe urządzenie wyróżnia się 5-calowym dotykowym i działającym w dwóch położeniach ekranem, który jest aż o 50% większy niż w urządzeniach z poprzedniej generacji i można go obsługiwać także w rękawiczkach.

Standardowo w odbiorniku są zainstalowane mapy TopoActive Europe oraz City Navigator (tylko w modelach 700i/750i) płynnie przełączające się w trakcie jazdy, gdy zdecydujesz się zjechać z asfaltu w teren. Urządzenia z literą "i" w nazwie, czyli Montana 700i oraz 750i, mają także możliwość wysyłania wiadomości za pomocą komunikatora satelitarnego inReach wykorzystując sieć satelitarną Irydium. Umożliwia on dwukierunkowe wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, wysłanie interaktywnego sygnału SOS czy udostępnianie pozycji.

„Bez względu na to, gdzie zmierzasz, nowe nawigacje z serii Montana zapewnią Ci bezpieczeństwo na trasie i pewność, że zawsze pozostaniesz w kontakcie z resztą świata. Technologia satelitarna inReach w serii outdoorowych produktów z ekranem dotykowym, to kolejny krok do jeszcze większej wszechstronności urządzeń z serii Montana. Korzystaj z jednej nawigacji na ścieżkach, drogach na wodzie i wszędzie, gdzie się wybierasz – urządzenia z serii Montana 700 są gotowe na każdą przygodę.” – mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

 

Garmin
Garmin
Garmin

 

Satelitarna sieć Iridium pozwala na komunikację tekstową z dowolnym numerem komórkowym, adresem email i innymi urządzeniami wykorzystującymi technologię inReach. By wysłać wiadomość korzystasz z wygodnej klawiatury QWERTY na ekranie dotykowym. Urządzenie pozwala także na udostępnianie aktualnej pozycji, udostępnianie śladu trasy i postępów podróży. Włączenie funkcji inReach Tracking umożliwia udostępnienie wybranym osobom linku do śledzenia pozycji GPS podczas dłuższych podróży. Interaktywny sygnał SOS w nawigacjach Montana 700i/750i, pozwala skorzystać z pomocy Całodobowego Międzynarodowego Centrum Koordynacji Reagowania Kryzysowego GEOS, które koordynuje prace lokalnych ratowników na całym świecie i umożliwia kontakt pomiędzy użytkownikami wymagającymi pomocy, a służbami ratowniczymi – aż do potwierdzenia informacji o zakończeniu akcji. Aby uzyskać dostęp do sieci Iridium, wymagana jest aktywna subskrypcja satelitarna. Oferta obejmuje różne, elastyczne plany abonamentowe, dostępne zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i profesjonalnych.

Każde urządzenie z nowej serii Montana 700 ma wbudowany moduł wi-fi oraz bluetooth, dzięki czemu można bezprzewodowo aktualizować oprogramowanie. Odbiorniki mogą łączyć się z aplikacją Garmin Explore w celu wygodnego planowania podróży, synchronizacji punktów trasy, ścieżek i kursów. Przed wyruszeniem na wyprawę, użytkownicy mogą pobrać wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne BirdsEye do urządzenia za pośrednictwem Wi-Fi, a następnie wykorzystywać je w terenie w trybie offline. Wszystkie nawigacje Montana są wodoodporne i spełniają amerykańskie normy wojskowe (MIL-STD-810), są więc przygotowane na każde, nawet najbardziej ekstremalne warunki.

Dzięki aparatowi o rozdzielczości 8 Mpx dostępnemu w modelu Montana 750i możesz zrobić zdjęcia w podróży. Urządzenie będzie tagować obrazy współrzędnymi geograficznymi, dzięki czemu nawigacja do ulubionych miejsc będzie jeszcze łatwiejsza. Akumulator litowo-jonowy zapewnia ponad 18 godzin pracy w trybie GPS, a w oszczędnościowym trybie ekspedycyjnym nawet do 300 godzin z wykorzystaniem nawigacji GPS.

Na koniec złe wieści. Nowe urządzenia Garmina nie są tanie. Sugerowana cena Montany 700 to 599.99 euro, a najdroższej 750i - 799.99 euro. Aby dowiedzieć się więcej sprawdź stronę www.garmin.com.

Gdy tylko urządzenie trafi w nasze ręce, podzielimy się z wami uwagami dotyczącymi jego użytkowania. Sądząc z opisu Montana 700 to jeden z najlepszych wyborów gdy na co dzień jeździsz quadem albo poruszasz się motocyklem w terenie. 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Komplikacje związane z pandemią Covid-19 – taką przyczynę odwołania tegorocznej edycji jednej z najważniejszych imprez hard enduro na świecie podali organizatorzy. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA